Pyszne chwasty - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Pyszne chwasty

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: PASCAL

Tytuł: Pyszne chwasty

Autor: Kalemba-Drożdż Małgorzata

Rok: 2014

Format: 17.0x24.5cm

Stron: 336

ISBN: 9788376423487

137 przepisów na dania z chwastów:
sałatki
pasty i sosy
zupy
tarty i makarony
koktajle
słodkości
konfitury

Czy zamiast uparcie pozbywać się chwastów, nie prościej, przyjemniej i bardziej eko będzie po prostu je… zjeść?

Zasmakuj w twarożku z kurdybankiem, upiecz wegańskie bułeczki z komosą i skosztuj spaghetti z pączkami mniszka! Dowiedz się, jak przyrządzić nalewkę z kwiatów fiołka,
i ugotuj risotto z koniczyny!

Pokrzywa, tasznik, babka czy gwiazdnica nie muszą być wrogimi intruzami, lecz mogą stać się składnikiem wyjątkowego dania!

Pyszne chwasty to absolutnie niecodzienna książka kucharska. Zawiera 137 propozycji smacznych dań z roślin, których nie lubimy oglądać w naszych ogródkach – chwastów. Jadalnych, zdrowych i skrywających wiele oryginalnych smaków.


„Polskie pola i ogrody kryją w sobie mnóstwo kulinarnych skarbów. Ta książka uczy,
jak wprowadzić do codziennego menu rośliny o ciekawych smakach i wartościowych składnikach. Z fiołka, pokrzywy, stokrotki, zebranych podczas zwykłego spaceru, stworzymy niezwykłe dania. Gorąco polecam!”.
Ewa Wachowicz

„Natura jest niesamowita. Karmi nas, odżywia i leczy. Nałogowo jadam pokrzywę, kurdybanek i inne chwasty – często będę sięgała po przepisy z tej wyjątkowej książki”.
Agnieszka Maciąg, promotorka zdrowego stylu życia

„Brakowało mi poradnika, który przełoży na język codziennego gotowania pomysły współczesnych kucharzy, znajdujących poezję smaku w roślinach z pobliskiej łąki. Piękne zdjęcia i inspirujące przepisy sprzyjają kulinarnym eksperymentom. Tego lata jemy mlecz!”.
Maryla Musidłowska, dziennikarka kulinarna Kuchnia+, Elle, In Style


Małgorzata Kalemba-Drożdż – autorka bloga kulinarnego Trochę Inna Cukiernia.
Z entuzjazmem promuje jedzenie dzikich roślin i jadalnych kwiatów. Pochodzi z Krakowa. Doktor biochemii. Mama dwójki dzieci.
!