Punkty spustowe i łańcuchy mięśniowo-powięziowe w osteopatii i terapii manualnej - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Punkty spustowe i łańcuchy mięśniowo-powięziowe w osteopatii i terapii manualnej

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Galaktyka

Tytuł: Punkty spustowe i łańcuchy mięśniowo-powięziowe w osteopatii i terapii manualnej

Autor: Richter Philip, Hebgen Eric

Wydanie: 2

Rok: 2010

Format: 21.0x29.0cm

Stron: 256

ISBN: 9788375793307

Układ mięśniowy jest często pomijany jako możliwa przyczyna wielu dolegliwości, zwłaszcza narządów ruchu. Tymczasem mięśnie i występujące w nich punkty spustowe niejednokrotnie współodpowiadają za powstawanie i przewlekły charakter dolegliwości bólowych. Istotne są zaburzenia statyczne, które mogą prowadzić do zaburzeń funkcjonalnych całego aparatu ruchu, a w szczególności kręgosłupa. Nowe wydanie zostało rozszerzone o rozdział o statyce oraz opis ćwiczeń rozciągających, które są skutecznym elementem terapii punktów spustowych. Ćwiczenia takie umożliwiają aktywne włączenie pacjenta do terapii. Dodatkowo może on wykonywać niektóre z nich sam w domu.
Rozszerzone i uaktualnione wydanie bestsellerowej książki Punkty spustowe i łańcuchy mięśniowo-powięziowe w osteopatii i terapii manualnej to obowiązkowa lektura dla fizjoterapeutów, chiropraktyków, osteopatów i terapeutów.