Pulmonologia interwencyjna - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Pulmonologia interwencyjna

  • Dostępność: Brak

Tytuł: Pulmonologia interwencyjna

Autor: Krzysztof Sładek

Stron: 283

Oprawa: twarda

Rok: 2016

ISBN: 978-83-7430-364-4

Pulmonologia interwencyjna to nowa i stale się rozwijająca dziedzina medycyny, w której zastosowanie znajdują inwazyjne techniki diagnostyczne i terapeutyczne. Granice między medycyną zabiegową a zachowawczą wyraźnie się zacierają, co widać zwłaszcza w technikach endoskopowych i wideotorakoskopowych, które mniej inwazyjnie, w porównaniu z klasyczną torakochirurgią i bronchoskopią, a równie skutecznie pozwalają diagnozować i leczyć wiele chorób układu oddechowego.
Podręcznik Pulmonologia interwencyjna - przygotowany przez wybitnych klinicystów, pulmonologów, bronchoskopistów, torakochirurgów, radiologów i anestezjologów - będzie przydatny w codziennej pracy w pracowni bronchoskopowej, na oddziale intensywnej terapii, w pracowni radiologii interwencyjnej oraz na oddziałach pulmonologii i torakochirurgii, interny i pediatrii, gdzie planuje się i wykonuje procedury endoskopowe wykorzystywane w diagnostyce i leczeniu chorób płuc.

Dołączone do podręcznika DVD ze zdjęciami i filmami rzeczywistych zabiegów dodatkowo przybliża czytelnikowi zasady wykonywania badań endoskopowych.
                                  Fragment Wstępu