Publicznoprawny i prywatnoprawny konflikt interesów - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Publicznoprawny i prywatnoprawny konflikt interesów

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
 • Stara Cena: 79,00 złCena: 58,25 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 6.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Publicznoprawny i prywatnoprawny konflikt interesów

  Autor: Niewiadomski Adam

  Wydanie: 1

  Rok: 2018

  Format: 16.5x23.5cm

  Stron: 304

  ISBN: 9788301197155

  Monografia dr. Adama Niewiadomskiego jest dziełem wartościowym nie tylko poprzez oryginalność tematu i precyzję podnoszonych zagadnień, ale przede wszystkim dzięki interdyscyplinarnemu podejściu do problemów konfliktu interesów występujących na terenach rolnych. Analizowane konflikty [...] wskazują nie tylko na skomplikowanie przepisów, lecz także na ich trudny społeczno-gospodarczy charakter. Autor […] dostrzega wątki jurydyczne, odnosi się również do niektórych sfer pozaprawnych. Przez to udało mu się pokazać zarówno dogmatyczne problemy prawa, jak i jego praktyczne zastosowanie – prawa w działaniu.
  Prof. dr hab. Paweł Czechowski
  Monografia dr. Adama Niewiadomskiego będzie ważnym przyczynkiem do dalszych badań naukowych. Ma ona bowiem nie tylko walor porządkujący i systematyzujący, ale również inicjujący i wskazujący nowe kierunki badawcze. Stanowi ważny głos doktryny w bardzo skomplikowanej materii […]. Jestem przekonany, że monografia będzie stanowiła przedmiot wielu analiz, a być może także polemik. Będzie ona z całą pewnością źródłem inspiracji do dalszych badań naukowych.
  Prof. dr hab. Bartosz Rakoczy
  O autorze
  Adam Niewiadomski – doktor nauk prawnych, doktor nauk humanistycznych w zakresie nauki o językoznawstwie, politolog, adiunkt w Katedrze Prawa Rolnego i Systemu Ochrony Żywności Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, adiunkt w Zakładzie Administracyjno-Prawnych Problemów Zarządzania Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, w latach 2012–2015 odbywał staż podoktorski Narodowego Centrum Nauki na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, pracownik Biura Rektoratu Uniwersytetu Warszawskiego, sekretarz Komisji ds. Organizacyjnych i Legislacyjnych Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, stały doradca Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Sejmu RP, członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Prawników Agrarystów, autor czterech monografii oraz ponad stu artykułów naukowych.