Psychologia Kluczowe koncepcje Tom 2 Motywacja i uczenie się - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Psychologia Kluczowe koncepcje Tom 2 Motywacja i uczenie się

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
 • Cena: 69,15 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Psychologia Kluczowe koncepcje Tom 2 Motywacja i uczenie się

  Autor: Zimbardo Philip, Johnson Robert, McCann Vivian

  Wydanie: 1

  Rok: 2017

  Format: 17.2x24.1

  Stron: 296

  ISBN: 9788301195601

  Psychologia. Kluczowe koncepcje to pięć tomów solidnej wiedzy psychologicznej, podanej w niezwykle przystępny i przyjazny sposób. Nowe wydanie zostało zaktualizowane o wyniki badań z ostatnich lat oraz najbardziej aktualne zagadnienia. Podręcznik ten może służyć zarówno studentom, jak i entuzjastom psychologii. Philip Zimbardo, zwany „twarzą i głosem psychologii”, wraz z Robertem Johnsonem i Vivian McCann przybliżają Czytelnikom podstawowe teorie i pojęcia psychologii. Strukturę podręcznika Autorzy zaplanowali tak, by ułatwiała uczenie się i zapamiętywanie materiału, a także zachęcała do krytycznego myślenia. Liczne przykłady, ćwiczenia i zadania pozwalają odnieść wiedzę psychologiczną do własnego doświadczenia i dostrzec jej zastosowania w codziennym życiu.
  W tomie II, Motywacja i uczenie się, Czytelnicy znajdą odpowiedzi na pytania:
  Co nas motywuje?
  Jakie procesy sterują naszymi emocjami?
  Jak psychologia poznawcza wyjaśnia uczenie się?
  W jaki sposób powstają wspomnienia?
  Dlaczego pamięć czasami nas zawodzi i co możemy z tym zrobić?
  Autorzy porządkują najważniejsze teorie emocji i motywacji, objaśniają mechanizmy warunkowania klasycznego i instrumentalnego oraz opisują, w jaki sposób psychologia poznawcza wyjaśnia proces uczenia się. Ostatni rozdział Autorzy poświęcili naturze pamięci i możliwościom jej usprawniania.
  Czytelnik dowie się także, jak wykorzystując krytyczne myślenie, rozstrzygać kontrowersyjne zagadnienia: czy „wykrywacze kłamstw” naprawdę wykrywają kłamstwa? Czy każdy z nas prezentuje odrębny „styl uczenia się”? Czy możliwe jest odzyskanie utraconych wspomnień?