Psychiatria Tom II - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Psychiatria Tom II

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Medipage
 • Stara Cena: 190,00 złCena: 171,00 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 6.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Autor:R.E. Hales, S.C. Yudofsky, G.O. Gabbard

  Wydawca:MediPage

  ISBN: 978-83-61104-30-8

  Edycja:1

  Data wydania:2012

  Okładka:Twarda

  Wymiary:216x280 mm

  Liczba stron:402

  Podręcznik, który oddajemy do rąk Czytelników, stanowi przystępne i wiarygodne kompendium wiedzy z obszernej dziedziny psychiatrii.

  Ponad 100 autorów w 44 rozdziałach książki podsumowuje najnowsze osiągnięcia i odkrycia dokonane w obszarze psychiatrii. Redaktorzy naukowi polskiego wydania dołożyli starań, by wiedzę tę przedstawić w sposób przystępny dla polskiego Czytelnika.

  Psychiatria przeznaczona jest dla praktykujących i uczących się psychiatrów na różnym poziomie zaawansowania zawodowego, psychologów klinicznych, psychoterapeutów oraz specjalistów innych dziedzin, w których troska o zdrowie psychiczne jest zadaniem podstawowym.

  Polskie wydanie Psychiatrii podzielone zostało na cztery tomy:

  Tom I
  Zagadnienia ogólne

  Tom II
  Zaburzenia psychiczne

  Tom III
  Leczenie zaburzeń psychicznych

  Tom IV
  Przypadki kliniczne  „Przez 20 lat Psychiatria pod redakcją Roberta E. Halesa, M.D., M.B.A. oraz Stuarta C. Yudofsky'ego, M.D. stanowiła najlepsze i jedyne tak wszechstronne źródło aktualnej wiedzy z zakresu psychiatrii. Piąte wydanie podręcznika, do redakcji którego zaproszono Glena O. Gabbarda, M.D. jako trzeciego redaktora naukowego, niezaprzeczalnie stanowi doskonały i wyczerpujący przewodnik po bogatej dziedzinie psychiatrii – tak kwestiach diagnostycznych, jak i dotyczących leczenia. Poszczególne rozdziały książki napisane zostały przez czołowych ekspertów reprezentujących dany obszar wiedzy”.

  David J. Kupfer, DSM-V Task Force, Chair

  „Z inicjatywy wydawnictwa MediPage na polski rynek podręczników medycznych trafia Psychiatria – przekład Textbook of Psychiatry wydawnictwa American Psychiatric Publishing. Tłumaczenie to – piątego już wydania niezwykle popularnego na rynku amerykańskim podręcznika psychiatrii pod redakcją Roberta E. Halesa, Stuarta C. Yudofsky'ego i Glena O. Gabbarda – stanowi niewątpliwie cenne wzbogacenie dostępnych na rynku pomocy edukacyjnych w dziedzinie psychiatrii.
  Psychiatria jest przeznaczona zasadniczo dla psychiatrów, rezydentów szkolących się w psychiatrii, psychologów klinicznych i neuropsychologów, a także lekarzy innych specjalności medycznych, szczególnie neurologów i lekarzy rodzinnych. W sposób przejrzysty i kompetentny przedstawiono w podręczniku najnowsze osiągnięcia nauk podstawowych, poświęcone rozwojowi, czynnościom i zaburzeniom czynności mózgu, co jest niezwykle przydatne dla klinicystów, zajmujących się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń psychicznych.
  [...] W polskim wydaniu książki rozdział oryginalny poświęcony psychiatrii i prawu zastąpiono rozdziałem mojego autorstwa, o tożsamej tematyce, lecz dostosowanym do polskiego prawa i polskich procedur prawno-psychiatrycznych. Psychiatria stanowi więc wyjątek pośród innych tłumaczonych na język polski podręczników psychiatrii”.

  Janusz Heitzman, Prezes Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego
  (z przedmowy do wydania polskiego)