Psychiatria Tom I - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Psychiatria Tom I

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Medipage
 • Stara Cena: 190,00 złCena: 99,00 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Autor:R.E. Hales, S.C. Yudofsky, G.O. Gabbard

  Wydawca:MediPage

  ISBN:9788361104292

  Edycja:1

  Data wydania:2010

  Okładka:Twarda

  Wymiary:216x280 mm

  Liczba stron:484

  Podręcznik stanowi przystępne i wiarygodne kompendium z zakresu psychiatrii. Ponad 100 autorów w 44 rozdziałach książki podsumowuje najnowsze osiągnięcia i odkrycia dokonane w dziedzinie psychiatrii. Redaktorzy naukowi polskiego wydania dołożyli starań, by wiedzę tę przedstawić w sposób przystępny dla polskiego Czytelnika.


  Psychiatria przeznaczona jest dla praktykujących i uczących się psychiatrów na różnym poziomie zaawansowania zawodowego, psychologów klinicznych, psychoterapeutów oraz specjalistów innych dziedzin, w których troska o zdrowie psychiczne jest zadaniem podstawowym.

   

  Polskie wydanie Psychiatrii podzielone zostało na trzy tomy.

  Tom I: Wywiad i badania psychiatryczne
  Nauki podstawowe i rozwój
  Ważne zagadnienia kliniczne

  Tom II: Zaburzenia psychiczne

  Tom III: Leczenie zaburzeń psychicznych
  Szczególne grupy pacjentów
  Indeks

   

  „Przez 20 lat Psychiatria pod redakcją Roberta E. Halesa, M.D., M.B.A. oraz Stuarta C. Yudofsky’ego, M.D. stanowiła najlepsze i jedyne tak wszechstronne źródło aktualnej wiedzy z zakresu psychiatrii. Piąte wydanie podręcznika, do redakcji którego zaproszono Glena O. Gabbarda, M.D. jako trzeciego redaktora naukowego, niezaprzeczalnie stanowi doskonały i wyczerpujący przewodnik po bogatej dziedzinie psychiatrii – tak kwestiach diagnostycznych, jak i dotyczących leczenia. Poszczególne rozdziały książki napisane zostały przez czołowych ekspertów reprezentujących dany obszar wiedzy”.

  David J. Kupfer, DSM-V Task Force, Chair

   

  „Z inicjatywy wydawnictwa MediPage na polski rynek podręczników medycznych trafia Psychiatria – przekład Textbook of Psychiatry wydawnictwa American Psychiatric Publishing. Tłumaczenie to – piątego już wydania niezwykle popularnego na rynku amerykańskim podręcznika psychiatrii pod redakcją Roberta E. Halesa, Stuarta C. Yudofsky’ego i Glena O. Gabbarda stanowi niewątpliwie cenne wzbogacenie dostępnych na rynku pomocy edukacyjnych w dziedzinie psychiatrii. Psychiatria jest przeznaczona zasadniczo dla psychiatrów, rezydentów szkolących się w psychiatrii, psychologów klinicznych i neuropsychologów, a także lekarzy innych specjalności medycznych, szczególnie neurologów i lekarzy rodzinnych. W sposób przejrzysty i kompetentny przedstawiono w podręczniku najnowsze osiągnięcia nauk podstawowych, poświęcone rozwojowi, czynnościom i zaburzeniom czynności mózgu, co jest niezwykle przydatne dla klinicystów, zajmujących się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń psychicznych. [...] W polskim wydaniu książki rozdział oryginalny poświęcony psychiatrii i prawu zastąpiono rozdziałem mojego autorstwa, o tożsamej tematyce, lecz dostosowanym do polskiego prawa i polskich procedur prawno-psychiatrycznych. Psychiatria stanowi więc wyjątek pośród innych tłumaczonych na język polski podręczników psychiatrii.”

  Janusz Heitzman

  Prezes Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego

  (z przedmowy do wydania polskiego)