Przyszłość ludzkości - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Przyszłość ludzkości

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Prószyński Media

Tytuł: Przyszłość ludzkości

Autor: Kaku Michio

Wydanie: 1

Rok: 2018

Format: 14.5x20.5cm

Stron: 432

ISBN: 9788381239042

Autor bestsellerowej ",Przyszłości umysłu", wkracza na niezbadane obszary astrofizyki, sztucznej inteligencji i nowoczesnej techniki, by przedstawić zapierającą dech w piersiach wizję naszej przyszłości w kosmosie i ostatecznego celu ludzkości.
Światowej sławy fizyk i futurolog, profesor Michio Kaku, roztacza przed nami niezwykle szczegółową i przekonującą wizję rozwoju ludzkości prowadzącego do powstania samowystarczalnej cywilizacji w przestrzeni kosmicznej. Przewiduje, że kolejne odkrycia w dziedzinie robotyki, nanotechnologii i biotechnologii pozwolą nam przystosowywać obce światy do naszych potrzeb i budować rozwijające się prężnie miasta na Marsie i innych ciałach Układu Słonecznego.
Profesor Kaku zabiera nas w podróż poza Galaktykę, a nawet poza nasz Wszechświat, rozważając najbardziej kontrowersyjne zagadnienia współczesnej nauki.
Zaraźliwy entuzjazm autora i jego dogłębne zrozumienie najnowszych osiągnięć w dziedzinie lotów kosmicznych sprawiają, że podróż z profesorem Kaku jest dla wszystkich czytelników jego książki emocjonującą i inspirującą wyprawą do przyszłości, w której ludzkość znajdzie dla siebie w końcu upragnione miejsce pośród gwiazd.
Michio Kaku - jeden z najbardziej prominentnych i szanowanych uczonych naszych czasów, współtwórca teorii strun, piastuje katedrę fizyki na City University of New York. Jest autorem światowych bestsellerów: ",Fizyki rzeczy niemożliwych",, ",Wizji",, ",Wszechświatów równoległych",, ",Hiperprzestrzeni",, ",Fizyki przyszłości",, ",Kosmosu Einsteina", i ",Przyszłości umysłu",, a także licznych podręczników akademickich i prac naukowych.