Przyczyny zaburzeń artykulacji zlokalizowane w układzie obwodowym - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Przyczyny zaburzeń artykulacji zlokalizowane w układzie obwodowym

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Impuls

Tytuł: Przyczyny zaburzeń artykulacji zlokalizowane w układzie obwodowym

Autor: Jeżewska-Krasnodębska Ewa

Rok: 2017

Format: 16.0x23.5cm

Stron: 158

ISBN: 9788380954052

Z recenzji prof. dr hab. Anny Kowalskiej
Godną uznania cechą książki jest ścisłe powiązanie wiadomości teoretycznych z praktyką logopedyczną. Warto zwrócić uwagę, że wskazówki dotyczące terapii są bardzo często zawarte także w teoretycznych opisach diagnozowanych zaburzeń. Uważam to za wielką wartość – publikacja w części diagnostycznej nie jest ograniczona do suchego, naukowego komunikatu, ale pokazuje stosunek logopedy praktyka do dziecka […]. Bardzo mi się taki układ podoba.

Tematyka tej książki wiąże się ściśle z przedmiotem badań logopedii, która obejmuje dziedziny czterech nauk: językoznawstwa, medycyny, pedagogiki i psychologii. Wychodzi naprzeciw oczekiwaniom środowiska logopedycznego, Autorka opisuje bowiem niewystarczająco omówione dotąd te zagadnienia zaburzeń wymowy, które są uwarunkowane anomaliami w budowie narządów nasady oraz nieprawidłowym funkcjonowaniem aparatu artykulacyjnego.

Niniejszą publikację kierujemy głównie do logopedów, studentów logopedii, pedagogów specjalnych, a także rodziców dzieci z zaburzeniami mowy. Omówiono w w niej szczegółowo nieprawidłowości w budowie i funkcjonowaniu aparatu artykulacyjnego.