Przewodnik po ścieżkach ciała Anatomia palpacyjna - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Przewodnik po ścieżkach ciała Anatomia palpacyjna

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: S3 Publishing

Tytuł: Przewodnik po ścieżkach ciała Anatomia palpacyjna

Autor: Andrew Biel

Rok: 2018

Stron: 484

ISBN: 978-83-942605-4-5

Format: 210x273

Oprawa: Spirala

Dostępne jest nowe wydanie tej książki.

„Jeśli istnieje jedna, najważniejsza dla terapeuty manualnego książka,
to bez wątpienia jest to 'Przewodnik po ścieżkach ciała'.”
- Julian Baker, anatomia sekcyjna Functionalfascia.com

„Bez znajomości anatomii ciała człowieka niemożliwe jest skuteczne wykonywanie technik.
Jest to podręcznik, który nieprawdopodobnie zwiększy Twoje umiejętności manualne.”
- dr n. med. Marcin Wytrążek, Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii w Poznaniu

"Przewodnik po ścieżkach ciała" pomoże ci nauczyć się:

Obserwować powierzchowną anatomię ciała i pewnie eksplorować powięrzchnię skóry oraz struktur powięziowych ciała
Palpować kości oraz punkty kostne każdego z rejonów ciała oraz eksplorować powiązania pomiędzy nimi a tkankami miękkimi.
Palpować każdy mięsień od przyczepu początkowego do końcowego, poczuć i opisać ogólny kształt, krawędzie i kierunek włókien.
Palpować główne struktury stawowe, takie jak więzadła i kaletki, które są częstym miejscem bólu i urazów danego rejonu.
Palpować główne punkty każdego rejonu ciała, nerwy, naczynia krwionośne oraz węzły chłonne, na które ze względu bezpieczeństwa należy zwrócić uwagę w trakcie wykonywanych terapii manualnych.

"Znajomość podstawowej anatomii w połączeniu z umiejętnością praktycznej lokalizacji poszczególnych struktur na ciele jest fundamentalną wiedzą wymaganą we wszystkich zawodach medycznych. Trudno wyobrazić sobie praktykę masażysty czy terapeuty bez takich umiejętności. Jest to wiedza niezbędna w pracy trenerów osobistych, trenerów fitnessu, potrzebna osobom poważnie zajmujących się jogą i pilates.

Anatomia palpacyjna jest najlepszym sposobem skutecznego poznania budowy ciała człowieka. To metoda uczenia się, która angażuje wszystkie zmysły, pozwala w dosłowny sposób „zrobić”, czyli dotknąć - żeby zrozumieć. Autor znalazł też sposób na uruchomienie naszej wyobraźni, co, jak wiadomo, pozwala pamięci lepiej zakodować i potem odtworzyć poznane wiadomości. Podręcznik przyjął zatem formę przewodnika po górskiej krainie, po szlakach i ścieżkach, wierzchołkach i dolinach. Krok po kroku poznajemy ogólny zarys terytorium, po którym będziemy się poruszać, punkty orientacyjne, a następnie szczegóły topografii eksplorowanej krainy, czyli budowę, funkcje części ciała oraz wskazówki, jak daną strukturę odnaleźć.

Andrew Biel dobrze rozumie, jak trudno jest studentom zapamiętać skomplikowane nazwy anatomiczne, które prawdopodobnie słyszą po raz pierwszy w życiu. W tym zakresie można również liczyć na jego dowcipne i pomysłowe podpowiedzi - jak rozłożyć na elementy pierwsze długie nazwy, jak je zapamiętać i czego z samego nazewnictwa anatomicznego można się dowiedzieć o danych częściach ciała.

Kariera każdego znakomitego lekarza, fizjoterapeuty i masażysty zaczynała się od wejścia w świat anatomii układu mięśniowo – szkieletowego. „Przewodnik po ścieżkach ciała” wprowadza do tego świata poprzez praktyczną naukę palpacyjnego poznawania omawianych struktur. Spacery ścieżkami ciała, które proponuje Andrew Biel, zostają w pamięci studentów na zawsze, czyniąc z nich w przyszłości doskonałych fachowców."

- Robert Schleip
Fascia Research Group, Uniwersytet Ulm

Dzięki tej książce będziesz mógł:

Opisać relacje pomiędzy topograficznymi konturami i głębszymi mięśniowo-szkieletowymi strukturami. Również ich teksturę, grubość i ruchomość skóry oraz struktur powięziowych każdego rejonu ciała.
Nazwać i zlokalizować kości i punkty kostne oraz stawy każdego rejonu ciała i opisać relacje pomiędzy nimi, a tkankami miękkimi w tej okolicy.
Nazwać i zlokalizować mięśnie danego rejonu ciała wraz z dokładnymi przyczepami początkowymi i końcowymi.
Wymienić i zademonstrować funkcję mięśni.
Nazwać i zlokalizować główne struktury stawowe, takie jak więzadła i kaletki, które są częstymi przyczynami bólu.
Nazwać i zlokalizować główne nerwy, naczynia krwionośne oraz węzły chłonne, na które należy uważać palpując daną okolicę ciała.


„Po wielu latach oczekiwania, rekomendowany przez Arta Riggsa podręcznik jest dostępny w języku polskim. Nauczanie MTG stanie się dla nas jeszcze większą przyjemnością.”
- Łukasz Czubaszewski, Piotr Szałański, Masaztkanekglebokich.pl


„Jedna z lepszych książek do nauki podstaw anatomii – łatwa i zabawna.”
- Aleš Urbanczik, European Guild for Structural Integration


„Znajomość struktury ciała jest kluczem do zrozumienia jego funkcji.”
- Michael Watson, Anatomy Trains


„Studenci uwielbiają tę książkę. Anatomia sama wchodzi do głowy.”
- Krzysztof Kuch, Fizjopunto.waw.pl


„Czytelne ilustracje pozwalają łatwiej przyswoić materiał.”
- Daniel Kawka, RehabilitacjaBielsko.pl

„Chyba najbardziej znana książka do nauki anatomii palpacyjnej na świecie.”
- Benoit Knutsen, Incitius,nl

 

AUTORZY


Andrew Biel - masażysta i wykładowca w Boulder College of Massage Therapy, Seattle Massage School oraz Bastyr Naturopathic University. Mieszka ze swoją rodziną - Lyn, Grace i Eliaszem w Lyons w stanie Kolorado.

Robin Dorn - artystka, ilustratorka, a także masażystka. Specjalizuje sie w ilustracjach anatomicznych, które często wystawia na wystawach na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych i we Francji.

Książką uzupełniona jest kuresm na DVD. Do nabycia tutaj.