Przestrzeń dla kreatywności uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Przestrzeń dla kreatywności uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Impuls
 • Stara Cena: 30,00 złCena: 20,70 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 6.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Przestrzeń dla kreatywności uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim

  Autor: Parys Katarzyna

  Wydanie: 1

  Rok: 2017

  Format: 16.0x23.5cm

  Stron: 336

  ISBN: 9788378504719

  Katarzyna Parys podjęła wyzwanie zmagania się z obszarem badawczym, w który pedagodzy specjalni wkraczają incydentalnie. Złożoność zjawiska kreatywności uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim zdecydowała się rozważyć w szerokiej perspektywie, nakreślając program badawczy tak, by objąć uwagą badawczą różnorodne czynniki mogące mieć znaczenie dla kreatywności dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną. Interesujące pole badań, szeroko zakrojony program badawczy, jak również prowadzone analizy świadczą o tym, że Autorka nie tylko odważnie podejmuje wyzwania badawcze, ale także wykazuje wysokie kompetencje badawcze, sprawnie porusza się po literaturze przedmiotu i – co ważne – potrafi przeprowadzić czytelnika zarówno przez dotychczasowe dociekania badawcze w badanym polu, jak i teoretyczne koncepty.

  z recenzji dr hab. Sławomiry Sadowskiej, prof. UG
  […] bardzo wysoko oceniam pomysł badawczy i cel przedłożonej do recenzji pracy. Być może nie stanie się ona jeszcze opracowaniem przełomowym w zakresie myślenia o edukacji uczniów niepełnosprawnych intelektualnie, ale bez wątpienia dostarcza wielu interesujących tez, treści, spójnej wiedzy, zachęcając do dalszych badań […] oraz zmiany utartych poglądów – nie tylko tych rozpowszechnionych w wiedzy potocznej, ale także konsekwentnie powielanych w obszarze wiedzy naukowej.
  z recenzji dra hab. Zenona Gajdzicy, prof. UŚ