Przepisy z mojego ogrodu - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Przepisy z mojego ogrodu

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Literackie

Tytuł: Przepisy z mojego ogrodu

Autor: Applebaum-Sikorska Anna, Crittenden Danielle

Rok: 2011

Format: 17.0x24.5cm

Stron: 220

ISBN: 9788308047347

Anna Applebaum-Sikorska, pisarka, felietonistka ",The Washington Post",, laureatka Nagrody Pulitzera zamieszkała wraz z mężem, Radosławem Sikorskim, w XIX-wiecznym dworku w Chobielinie. Tu uprawia swój warzywny ogród i gotuje nie tylko dla rodziny, ale także dla przyjaciół i znamienitych gości z zagranicy. Wraz z przyjaciółką, Danielle Crittenden, postanowiła napisać książkę o polskiej kuchni. Z finezją i fantazją uzupełniła tradycyjne potrawy o nowe składniki, czerpiąc to, co najlepsze z kuchni świata. Kulinarny powrót do przeszłości połączony z nowatorskim i twórczym spojrzeniem sprawił, że polskie dania zyskały na smaku, a także na lekkości.
Anna Applebaum-Sikorska – wybitna amerykańska pisarka i publicystka, felietonistka ",The Washington Post", oraz ",Slate",. Była warszawska korespondentka ",The Economist", i zastępczyni redaktora naczelnego londyńskiego tygodnika ",The Spectator",. Ukończyła Uniwersytet Yale, była stypendystką programu Marshalla w London School of Economics i St Antony's College w Oksfordzie. Za swoją pierwszą książkę Między Wschodem a Zachodem otrzymała w 1996 roku nagrodę im. Adolpha Bentincka, a za Gułag w 2004 roku Nagrodę Pulitzera. Jest żoną Radosława Sikorskiego, mają dwóch synów – Aleksandra i Tadeusza.
Danielle Crittenden (1963) – amrykańska dziennikarka i pisarka, autorka popularnego blogu i stała współpracowniczka waszyngtońskiego ",The National Post",, żona Davida Fruma – znanego amerykańskiego dziennikarza oraz autora przemówień Georga W. Busha.