Przemieszczenie krążków stawowych stawów skroniowo-żuchwowych – rozpoznawanie i leczenie - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Przemieszczenie krążków stawowych stawów skroniowo-żuchwowych – rozpoznawanie i leczenie

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: CZELEJ

Tytuł: Przemieszczenie krążków stawowych stawów skroniowo-żuchwowych – rozpoznawanie i leczenie

Autor: Maria Kleinrok

ISBN: 978-83-7563-166-1

Stron: 240

Format: B5

Rok: 2013

Oprawa: twarda

Praktyczne kompendium prezentujące w sposób jasny i rzeczowy problemy wewnątrzstawowych zaburzeń czynnościowych w chorobie ssż, wraz z ich diagnostyką i leczeniem.

W książce przedstawiono m.in.: podstawy anatomii i fizjologii układu ruchowego narządu żucia, klasyfikację przemieszczeń krążków stawowych i głów żuchwy, nowoczesne badania stawów skroniowo-żuchwowych metodą rezonansu magnetycznego oraz tomografii komputerowej, główne czynniki etiologiczne prowadzące do wewnątrzstawowej patologii tj.: stres i parafunkcje, zagadnienie jatrogennego zespołu dysfunkcji narządu żucia po leczeniu protetycznym, ortodontycznym i zachowawczym. Autorka zwraca również szczególną uwagę na konieczność uświadamiania chorego już od pierwszej wizyty w gabinecie.

Monografia zawiera istotne informacje niezbędne dla praktykujących stomatologów, leczących chorych z dysfunkcją ssż, jak również cenne wskazówki dla studentów stomatologii.

Książka jest wynikiem ponad 40-letniego doświadczenia klinicznego autorki w leczeniu chorych z zespołem dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych (ssż).

Publikacja stanowi kontynuację i uzupełnienie tematów wcześniejszej publikacji – Zaburzenia czynnościowe układu ruchowego narządu żucia.