Przekraczanie kręgu ubóstwa kulturowego Konteksty społeczne - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Przekraczanie kręgu ubóstwa kulturowego Konteksty społeczne

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Impuls
 • Stara Cena: 28,00 złCena: 19,32 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 6.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Przekraczanie kręgu ubóstwa kulturowego Konteksty społeczne

  Rok: 2010

  Format: 17.0x24.0cm

  Stron: 176

  ISBN: 9788375873740

  Opracowanie pod redakcją Danuty Wajsprych można odczytać na wiele sposobów. Znajdą w niej coś dla siebie nauczyciel, przedstawiciel samorządu terytorialnego. Może ono także wywołać zadumę i autorefleksję wśród młodzieży, w tym również młodzieży studenckiej, wśród nauczycieli akademickich, zwłaszcza kształcących pedagogów. Dobrze byłoby, gdyby przeczytali ją urzędnicy administracji, aby wsparcie finansowe kierowali do najuboższych i zaniedbanych kulturowo.

  W opracowanie i jego treść wprowadza Danuta Wajsprych, wskazując na tło gospodarcze i społeczne, które spowodowało m.in. rozwarstwienie społeczne, ubóstwo, w tym także kulturowe. [...]

  Całość opracowania posiada dużą wartość poznawczą i pragmatyczną. Nie sposób sobie wyobrazić, aby poruszana problematyka nie mogła liczyć na zainteresowanie pedagogów, nauczycieli i pracowników naukowo-dydaktycznych. To opracowanie bowiem [...] wywołuje refleksję nad współczesną kulturą. Stanowi też ciągle aktualny przykład myślenia innowacyjnego nad stanem współczesnego ubóstwa i jego skutkami. W tej interesującej pozycji jest miejsce dla wszystkich, którym bliska jest problematyka minimalizacji ubóstwa kulturowego.


  Z recenzji prof. zw. dr hab. Eugenii Malewskiej