Przekładnie zębate - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Przekładnie zębate

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
 • Cena: 95,93 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Przekładnie zębate

  Autor: Skoć Antoni, Świtoński Eugeniusz

  Wydanie: 1

  Rok: 2017

  Format: 17.0x24.0cm

  Stron: 812

  ISBN: 9788301189006

  Niniejsza publikacja kompleksowo omawia teoretyczne i praktyczne zagadnie­nia związane z projektowaniem przekładni zębatych stosowanych w systemach napędowych maszyn. Przedstawione w opracowaniu metody doboru wielko­ści podstawowych i obliczeń wytrzymałościowych kół zębatych (wg ISO) z po­wodzeniem można odnieść do każdego z zastosowań przemysłowych. Książka dostarcza wiadomości nie tylko w odniesieniu do problemów dotyczących pro­jektowania przekładni zębatych, ale także związanych z ich eksploatacją.
  W dążeniu do stworzenia optymalnej konstrukcji na ogół stosowane jest rozwią­zanie kompromisowe, w którym uwzględniane są stawiane wymagania, często wzajemnie rozbieżne, a nawet sprzeczne. Projektant musi zatem umieć wyko­rzystać przede wszystkim istniejące możliwości konstrukcyjne przekładni. To z kolei wymaga szerokiej wiedzy o wpływie parametrów geometrycznych i tech­nologicznych oraz czynników eksploatacyjnych na procesy zachodzące podczas eksploatacji.
  Dzięki lekturze „Przekładnie zębate” Czytelnik pozna i utrwali m.in.:
  · podstawowe pojęcia związane z geometrią i kinematyką zazębienia,
  · zasady obliczania obciążenia i wytrzymałości zmęczeniowej zazębienia na zginanie i pitting (wg ISO) oraz odporności na zatarcie i zagrzanie,
  · wymagania stawiane materiałom na koła zębate,
  · sposoby smarowania przekładni i wymagania stąd wynikające,
  · problematykę związaną z wpływem parametrów geometrycznych i tech­nologicznych oraz czynników eksploatacyjnych na hałas emitowany przez przekładnie.