Przebudzenie. Duchowość bez religii - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Przebudzenie. Duchowość bez religii

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Galaktyka

Tytuł: Przebudzenie. Duchowość bez religii

Autor: SAM HARRIS

Oprawa: Miękka

ISBN: 9788375794434

Data wydania: 2015

Format: 140 x 205

Ilość stron: 260

Autor znany z rozmontowujących religię książek i artykułów tym razem skupia się na tym, co zostaje, jeśli uczciwie zadając sobie podstawowe pytania, zawiesimy koncept Boga i religijne dogmaty. Książka Harrisa ukazuje z perspektywy najnowszych osiągnięć nauki (w tym neurobiologii – badań m.in. nad mózgiem) esencję medytacyjnego doświadczenia. Zawiera wskazówki do wykorzystania w wewnętrznym laboratorium, które może założyć każdy z nas. Jednocześnie jest podręcznikiem anatomii umysłu poszukującego i łaknącego wolności, dobra oraz… zrozumienia. Wystarczy, że przeczytasz pierwszy rozdział, a już wiele może zmienić się w Twoim życiu. A potem… niejedno jeszcze Cię zaskoczy.
Jacek Santorski, twórca Akademii Psychologii Przywództwa

Wciąż rozprasza nas nieustająca gonitwa myśli. Dodatkowo jesteśmy przekonani, że szczęście to cel, do którego prowadzi długa i uciążliwa droga. Sami fundujemy sobie wiele powodów do cierpienia, a duchowość uważamy za system zasad, wyrzeczeń, a czasem bezkompromisowe trzymanie się wiary w coś, co istnieje poza nami.
Przebudzenie może zburzyć dotychczasowe pojmowanie tej sfery życia. To błyskotliwa rozprawa dotycząca natury umysłu, złudnego postrzegania jaźni i mitów na temat oświeconych guru, okraszona sporą dawką humoru. Zaskakująco przyjemna w odbiorze lektura dla każdego, kto swoje szczęście utożsamia z drogą, a nie z jej celem.
Katarzyna Elżbieta Mikrut, coach, trener, terapeuta Stowarzyszenia Nowa Psychologia