Projektowanie serwisów WWW - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Projektowanie serwisów WWW

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Helion

Tytuł: Projektowanie serwisów WWW

Autor: Zeldman Jeffrey, Marcotte Ethan

Wydanie: 3

Rok: 2011

Format: 16.0x23.0cm

Stron: 448

ISBN: 9788324626588

Jak to się robi z pomocą mistrza

Poznaj przyszłość standardów sieciowych
Stosuj skuteczne zasady pracy z nowoczesnymi przeglądarkami
Naucz się eliminować problemy i ciąć koszty

Przewodnik po standardach autorstwa Jeffreya Zeldmana ponownie kontratakuje! Trzecie wydanie udowadnia, że to wciąż najważniejsza książka dla wszystkich projektantów, którzy chcą tworzyć nowoczesne i funkcjonalne witryny — błyskawicznie się wczytujące, trafiające do masowego odbiorcy i tanie w utrzymaniu. Do nowej, zaktualizowanej wersji dodano niezwykle przydatne informacje o usprawnieniach, a także wyzwaniach, jakie stoją przed projektantami pracującymi w nieustannie zmieniającym się środowisku standardów sieciowych.

W tym wydaniu książki znajdziesz informacje na temat tego, jak za pomocą standardów rozwiązywać problemy powstające w wyniku stosowania starych sposobów projektowania witryn WWW. Dowiesz się także, jak stare i nowe standardy przekształcają internet w dynamiczną platformę do tworzenia solidnych, dostępnych aplikacji oraz pięknych i łatwych do odnalezienia treści. Przeczytasz też o tym, jak zapowiada się przyszłość standardów sieciowych.

Prezentacja języków XHTML, HTML 5, CSS.
Zasady tworzenia strukturalnego, semantycznego kodu.
Realizacja solidnych układów, tworzonych w oparciu o CSS.
Tworzenie nieinwazyjnego kodu JavaScript.
Dodatkowe informacje dotyczące typografii i dostępności.
Prezentacje kilku projektów, w których pokazujemy sztuczki i rozwiązania w zakresie stosowania standardów.

W tym przemyśle Jeffrey Zeldman zajmuje miejsce gdzieś pomiędzy ",Bogiem", a ",guru", — i potrafi wykorzystać swą mądrość oraz dowcip, by opowiadać o tym, CZYM są standardy sieciowe, JAK należy je stosować oraz DLACZEGO powinniśmy zwrócić na nie uwagę.
Kelly Goto, autorka książki Web ReDesign 2.0: Workflow that Works

Czasami, bardzo rzadko, udaje się znaleźć autora, o którym myślimy sobie: ",Ten gość jest inteligentny! I sprawia, że ja też czuję się mądrzejszy, bo w końcu zrozumiałem to zagadnienie",.T
Steve Krug,
autor książek Nie każ mi myśleć! O życiowym podejściu do funkcjonalności stron internetowych oraz Przetestuj ją sam! Steve Krug o funkcjonalności stron internetowych