Programowanie dla początkujących - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Programowanie dla początkujących

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Helion

Tytuł: Programowanie dla początkujących

Autor: Lassoff Mark A.

Rok: 2014

Format: 14.0x21.0cm

Stron: 72

ISBN: 9788328319080

Poznaj świat programowania!
Dzięki tej książce:
Poznasz podstawy programowania
Nauczysz się korzystać z podstawowych konstrukcji — pętli, instrukcji warunkowych
Wykorzystasz zmienne
Pobierzesz dane od użytkownika oraz zapiszesz wyniki do pliku
Zgłębisz podstawy języka Python

Jeżeli chcesz się nauczyć programować, musisz poznać podstawowe zasady i typowe konstrukcje — pętle, instrukcje warunkowe i zmienne, które są wspólne dla wszystkich powszechnie używanych języków programowania. Jeżeli zamierzasz ugruntować fundamenty, by uczyć się konkretnych języków, sięgnij po tę książkę.

Dzięki niej napiszesz i uruchomisz swój pierwszy program. Następnie nauczysz się pobierać dane od użytkownika, zapisywać wyniki w plikach oraz zrozumiesz, jak działają zmienne. Kolejny krok to nauka korzystania z pętli i instrukcji warunkowych — w ten sposób będziesz w stanie zaimplementować wiele nawet bardzo zaawansowanych programów. Mark Lassoff wszystkie koncepcje prezentuje na przykładzie języka Python, którego składnia jest zbliżona do innych języków, takich jak: JavaScript, Java czy C. Sięgnij po tę książkę i wkrocz w świat programowania!

Czytając niniejszą książkę i samodzielnie pisząc przedstawione w niej przykłady, opanujesz podstawy programowania. Swój pierwszy program napiszesz już w pierwszym rozdziale książki. W drugim rozdziale, poznasz podstawowe zagadnienia wejścia-wyjścia. W rozdziale trzecim zaczniesz korzystać ze zmiennych — pojęcia mającego kluczowe znaczenie w każdym języku programowania. Rozdział czwarty został poświęcony instrukcjom warunkowym i pętlom, natomiast w piątym poznasz struktury, przeznaczone do przechowywania różnych rodzajów danych. W ostatnim, szóstym rozdziale książki zaczniesz tworzyć klasy i obiekty, poznając tym samym podstawy programowania obiektowego.
Wkrocz w świat programowania!