Programowanie aplikacji na serwisy społecznościowe - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Programowanie aplikacji na serwisy społecznościowe

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Helion

Tytuł: Programowanie aplikacji na serwisy społecznościowe

Autor: LeBlanc Jonathan

Rok: 2011

Format: 17.0x24.0cm

Stron: 576

ISBN: 9788324639441

Jedyny podręcznik o platformie OpenSocial!

Serwisy społecznościowe w zasadzie z dnia na dzień opanowały Internet. Mówią o nich wszyscy i korzystają z nich wszyscy! Przez krótki okres używały ich tylko osoby prywatne, jednak błyskawicznie ich potencjał dostrzegły także firmy. Jest to dla nich najprawdopodobniej najlepszy kanał komunikacji z klientami. Dlatego podczas tworzenia nowych rozwiązań czy nowych serwisów warto rozważyć integrację z popularnymi serwisami społecznościowymi oraz wprowadzenie własnych elementów tego typu.

To zadanie ma ułatwić platforma OpenSocial, na której koncentruje się ta książka. Dowiesz się stąd, jak tworzyć niezależne aplikacje dla istniejących serwisów, jak budować grafy powiązań społecznościowych oraz tworzyć produkty spełniające oczekiwania samego autora jako użytkownika usług społecznościowych.

W trakcie lektury nauczysz się odwzorowywać relacje pomiędzy użytkownikami oraz dostosowywać dostarczane im treści na podstawie danych zawartych w ich profilach. Ponadto zdobędziesz solidną dawkę wiedzy na temat bezpieczeństwa oraz najlepszych technik autoryzacji użytkowników na platformie OpenSocial. Sprawdzisz, jak przenieść aplikację napisaną dla Facebooka na platformę OpenSocial, oraz poznasz niuanse konfigurowania środowiska produkcyjnego. Książka ta jest wyjątkową pozycją na rynku, poświęconą platformie OpenSocial. Wykorzystaj jej potencjał i stwórz nowatorskie oprogramowanie!

Poznaj możliwości platformy OpenSocial!

Skonfiguruj środowisko produkcyjne
Odwzoruj relacje pomiędzy użytkownikami
Stwórz interesujące gadżety
Skorzystaj z zaawansowanych mechanizmów identyfikacji
Przenieś aplikację z serwisu Facebook na platformę OpenSocial
Postaw na otwarte standardy!