Program psychostymulacji dzieci w wieku przedszkolnym z deficytami i zaburzeniami rozwoju - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Program psychostymulacji dzieci w wieku przedszkolnym z deficytami i zaburzeniami rozwoju

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Impuls

Tytuł: Program psychostymulacji dzieci w wieku przedszkolnym z deficytami i zaburzeniami rozwoju

Autor: Hoffmann Beata

Wydanie: 9

Rok: 2015

Format: 23.5x16.0cm

Stron: 162

ISBN: 9788378509592

UWAGA! W NOWYM WYDANIU 2015 DOŁĄCZONA ZOSTAŁA PŁYTA CD: ANEKSY*
Zaproponowany program to ćwiczenia i zabawy do wykorzystania w pracy dydaktyczno-terapeutycznej dla nauczycieli i terapeutów pracujących z dziećmi o specyficznych potrzebach edukacyjnych.
Program przeznaczony jest do realizacji w pracy terapeutycznej w przedszkolach masowych, z grupami integracyjnymi oraz w przedszkolach integracyjnych, jak również w zajęciach terapeutycznych w klasach młodszych szkół podstawowych i specjalnych.
Celem programu jest umożliwienie dzieciom niepełnosprawnym zdobycia wiedzy i umiejętności na miarę ich możliwości, w warunkach przedszkola ogólnodostępnego, kształtowanie właściwych interakcji międzyosobowych, kształtowanie postaw otwartości i samoakceptacji.
Pełna realizacja tego celu da pedagogom możliwość stworzenia optymalnego planu psychostymulacji dzieci niepełnosprawnych i przygotowanie ich do względnie niezależnego funkcjonowania w społeczeństwie.