Produkty pszczele w trudnych do leczenia chorobach dermatologicznych - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Produkty pszczele w trudnych do leczenia chorobach dermatologicznych

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Borgis
 • Stara Cena: 20,00 złCena: 12,90 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 6.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Produkty pszczele w trudnych do leczenia chorobach dermatologicznych

  Autor: Kędzia Bogdan, Hołderna-Kędzia Elżbieta

  Wydanie: 1

  Rok: 2012

  Format: 14.6x20.5cm

  Stron: 72

  ISBN: 9788362993000

  W leczeniu części chorób znane współczesnej medycynie formy terapii okazują się niekiedy nieskuteczne i niekorzystne dla zdrowia. Dotyczy to m.in. leczenia niemowląt, kobiet w ciąży i ludzi w starszym wieku, kiedy zastosowane leki odznaczają się dużą toksycznością, szkodliwymi działaniami ubocznymi, względnie są przez chorych źle tolerowane. Wówczas w uzasadnionych przypadkach zachodzi konieczność skorzystania z niekonwencjonalnych metod leczenia. Jedną z nich jest apiterapia, czyli leczenie za pomocą produktów pszczelich.
  W niniejszej książce podano przykłady zastosowania miodu, propolisu, pyłku kwiatowego, mleczka pszczelego, wosku pszczelego i jadu pszczelego w niektórych, trudnych do leczenia chorobach dermatologicznych.
  Autorzy publikacji, prof. dr hab. n. farm. Bogdan Kędzia i mgr farm. Elżbieta Hołderna-Kędzia, są wybitnymi znawcami apiterapii. W swoim dorobku mają wiele artykułów i książek z tej dziedziny.
  Za propagowanie wiedzy o leczniczych właściwościach produktów pszczelich prof. Bogdan Kędzia uhonorowany został Medalem Oddziału Pszczelnictwa w Puławach oraz Złotą Odznaką Polskiego Związku Pszczelarskiego.