Prawne zagadnienia wykonywania zawodu fizjoterapeuty - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Prawne zagadnienia wykonywania zawodu fizjoterapeuty

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Wydawnictwo WSEiT
 • Stara Cena: 44,90 złCena: 40,41 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 6.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Prawne zagadnienia wykonywania zawodu fizjoterapeuty

  Autor: dr n. prawnych Karoliny Szumy

  Rok: 2013

  ISBN: 978-83-934424-8-5

              Jest to pierwsza książka prawna na rynku wydawniczym w Polsce, która obejmuje pracę zawodu fizjoterapeuty. Książka ukazuje specyfikację regulacji związanych z zagadnieniem wykonywania zawodu fizjoterapeuty (a także innych pokrewnych zawodów medycznych). Zwraca też uwagę na konieczność kompleksowego postrzegania tej regulacji, ze świadomością potrzeby uwzględniania bardzo różnorodnych przepisów, usytuowanych w wielu aktach prawnych, różnej rangi. Książka ta jest więc swoistą pigułką, zawierającą wszystkie najpotrzebniejsze informację i przepisy, które są niezbędne przy wykonywaniu zawodu medycznego jakim jest zawód fizjoterapeuty.

   

  Krótki opis książki: W pierwszej części książki dość szczegółowo przedstawione zostały konstrukcje definicji związanych z obszarem badawczym podmiotów prowadzących działalność leczniczą. Rozdział drugi dotyczy form  prawnych  aktywności  fizjoterapeutycznej, w tym przedstawiono problematykę związaną z umową zawartą przez z NFZ. W rozdziale trzecim zawarto m.in. rozważania dotyczące zawarcia rozwiązania umowy o pracę, zakazu konkurencji i czasu pracy. Rozdział czwarty określa warunki wszczęcia i prowadzenia działalności leczniczej. Rozdział piąty odnosi się do problemów praktycznych, z którymi najczęściej stykają się wykonujący zawód fizjoterapeuty w różnorodnych formach.  Rozdział szósty obejmuje zagadnienia norm etycznych i samorządu zawodowego. Z kolei rozdział siódmy dotyczy praw pacjenta i instytucji Rzecznika Praw Pacjenta.

  Książka będzie pomocna studentom studiów medycznych oraz innych kierunków związanych z ochroną zdrowia i przygotowujących do wykonywania zawodów medycznych.

  Pozycja ta też będzie użyteczna w procesie pisania prac dyplomowych oraz przygotowywania się do egzaminu z przedmiotu dotyczącego prawnych zagadnień wykonywania zawodów medycznych.