Praktyczna kosmetologia krok po kroku Dłonie i paznokcie - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Praktyczna kosmetologia krok po kroku Dłonie i paznokcie

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: PZWL
 • Stara Cena: 74,00 złCena: 61,86 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 7.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Praktyczna kosmetologia krok po kroku Dłonie i paznokcie

  Autor: Sobolewska Ewa, Godlewska Renata A., Michalski Jacek A.

  Wydanie: 1

  Rok: 2017

  Format: 16.5x23.5cm

  Stron: 134

  ISBN: 9788320054019

  Druga publikacja z serii Praktyczna kosmetologia krok po kroku tym razem przedstawiająca tematykę pielęgnacji dłoni i paznokci oraz technik ich zdobienia.

  Pierwsza część książki zawiera teoretyczne wprowadzenie do tematów związanych z budową, fizjologią i patofizjologią skóry oraz paznokci. W dalszej części opisane zostały procedury wymagane przez Państwową Inspekcję Sanitarną, co umożliwia samodzielne przygotowanie gabinetu kosmetycznego do świadczenia usług.

  Kolejne rozdziały prezentują techniki wykonania manicure, zabiegów pielęgnacyjnych, technik przedłużania i zdobienia paznokcia wraz z opisami działania określonych grup kosmetyków. Uwzględniono mechanizmy fizykochemiczne zachodzące między płytką paznokcia, a nakładanymi substancjami oraz rekcje chemiczne odpowiedzialne za polimeryzację i łączenie się kolejnych nakładanych warstw. Ponadto książka zapoznaje z teorią koloru. Zaprezentowano także akcesoria i narzędzia do zdobień paznokci oraz sposoby ich wykonania, które bogato zilustrowano fotografiami różnych przykładów stylizacji.

  Praktyczna kosmetologia krok po kroku. Dłonie i paznokcie jest pozycją skierowaną do kosmetologów i kosmetyczek oferujących usługi z zakresu pielęgnacji dłoni i paznokci oraz ich zdobienia. Jest również wiarygodnym źródłem wiedzy dla wszystkich studentów kierunków zawodowych i innych osób, które chcą zgłębić wiedzę w tym temacie.