Praktyczna analiza pakietów Wykorzystanie narzędzia Wireshark do rozwiązywania problemów z siecią - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Praktyczna analiza pakietów Wykorzystanie narzędzia Wireshark do rozwiązywania problemów z siecią

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Helion

Tytuł: Praktyczna analiza pakietów Wykorzystanie narzędzia Wireshark do rozwiązywania problemów z siecią

Autor: Sanders Chris

Rok: 2013

Stron: 246

ISBN: 9788324650118

Sprawdź, co w sieci piszczy!

Przechwytywanie pakietów za pomocą najpopularniejszego na świecie sniffera sieciowego, czyli narzędzia Wireshark, jest bardzo łatwe, niezależnie od tego, czy chodzi o pakiety sieci przewodowej, czy bezprzewodowej. W jaki jednak sposób można wykorzystać te pakiety do zrozumienia, co się dzieje w sieci?

Praktyczna analiza pakietów to wyjątkowa książka poświęcona temu zaawansowanemu narzędziu. W trakcie lektury dowiesz się, jak przygotować je do pracy oraz jak przeprowadzić proste prace administracyjne z jego wykorzystaniem. Kolejne rozdziały to solidna dawka coraz bardziej zaawansowanej wiedzy. Tworzenie własnych filtrów, monitorowanie sieci w czasie rzeczywistym, analiza statystyczna ruchu to zadania, które już nigdy więcej nie sprawią Ci problemów. Ponadto będziesz mieć okazję poznać charakterystykę najpopularniejszych protokołów oraz najczęstsze problemy, jakich mogą Ci one przysporzyć. Książka ta jest obowiązkową pozycją na półce każdego administratora sieci komputerowych, jak również każdej zainteresowanej nimi osoby.

Sięgnij po tę książkę i rozwiąż problemy związane z:

wolno działającą siecią,
utraconymi pakietami,
bezpieczeństwem w sieci,
przydzielaniem adresów IP.
Wyjątkowe źródło informacji na temat analizy danych przesyłanych w sieci!