Praca nad charakterem - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Praca nad charakterem

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Impuls

Tytuł: Praca nad charakterem

Autor: Maresz Tadeusz

Wydanie: 1

Rok: 2014

Format: 12.0x16.0cm

Stron: 32

ISBN: 9788378507253

Seria wydawnicza „Przywrócić Pamięć” ma przybliżyć współczesnemu społeczeństwu publikacje założycieli ruchu skautowego, twórców rozwoju idei i metodyki harcerskiej z lat 1911–1939.
Reprint wydania z 1933 r.: PRACA NAD CHARAKTEREM
Któż z nas harcerzy nie interesuje się zagadnieniem kształcenia swego charakteru?
Każdy radby o tem zagadnieniu wiedzieć jaknajwięcej, ale nie wszyscy mogą rozczytywać się w obszernych dziełach, pisanych językiem uczonych, — nieprzystępnych i niezrozumiałych często dla przeciętnego harcerza.
Nas obchodzą nie teoretyczne dociekania w tej sprawie, lecz proste praktyczne wskazówki, jak należy postępować, żeby coraz bardziej doskonalić swój charakter i dostosowywać swoje postępowanie do wymagań Prawa Bożego i Prawa Harcerskiego.
Żeby jednak zrozumieć dobrze od czego zależy możność kierowania swojem postępowaniem, trzeba się krótko zastanowić nad sposobem powstawania postanowień i realizowania tych postanowień przez nas.
Jest rzeczą zrozumiałą, że możemy kształcić i doskonalić tylko te nasze czynności czy postępki, które zależą od naszej woli. Np. możemy doprowadzić do tego, że nasz oddech będzie długi i głęboki, bo regulowanie oddechu zależy w pewnych granicach od woli ludzkiej.