Poznań między wojnami - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Poznań między wojnami

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Księży Młyn
 • Stara Cena: 79,90 złCena: 65,92 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 6.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Poznań między wojnami

  Autor: Kopeć Zbigniew

  Wydanie: 1

  Rok: 2013

  Format: 22.0x32.0cm

  Stron: 140

  ISBN: 9788377290309

  Przez dwadzieścia wolnych, radosnych lat Poznań pachniał gzikami, słodką szneką z glancem, gorącą, domową parzybrodą.
  Pewnego dnia nad miastem przeleciał samolot – cicho i niepostrzeżenie. Po chwili ulice, dachy domów i sklepowe markizy były obsypane ulotkami, zapraszającymi do najnowocześniejszego w Polsce kina Słońce. W leniwe niedzielne popołudnia mieszkańcy całymi rodzinami oglądali w zoo widowisko Wieś Cejlońska, którego główną atrakcją było stado słoni i zebu z Hamburga.
  Raz w roku wszyscy dekoratorzy mieli swoje święto – tzw. biały tydzień. Promowane były wówczas białe materiały, w witrynach sklepów tekstylnych tworzono z nich górskie pejzaże, ze stoków zjeżdżali uśmiechnięci narciarze. Turyści odwiedzający miasto, jak i jego mieszkańcy z zainteresowaniem oglądali dorobek odrodzonego państwa podczas Powszechnej Wystawy Krajowej.
  Poznanianie nie spodziewali się, że jeden z zimnych lutowych dni okaże się tak tragiczny. Doszło do eksplozji zbiornika z gazem, którego pokrywa spadła na sąsiednią ulicę. Odłamki szyb znajdowano w promieniu kilometra.
  Książka Poznań między wojnami. Opowieść o życiu miasta 1918–1939 jest to opowieść o różnych dziwnych, ciekawych, czasem tragicznych, a kiedy indziej zabawnych wydarzeniach, które miały miejsce w pięknym mieście, jakim jest Poznań. Zapraszamy do PoZnAnIa jego mieszkańców, ich zwyczajów, kultury i kuchni, wyjątkowych miejsc, pełnych ciekawych historii.
  Rozdziały zostały opatrzone unikatowymi fotografiami, licznymi ciekawostkami i danymi adresowymi, które ułatwią poznanie dawnej lokalizacji wielu instytucji.

  Do książki dołączone są bezpłatne dodatki:
  – reprint planu miasta
  – płyta DVD z filmami ukazującymi przedwojenne miasto