Poza kadrem. Żyć fotografią, żyć z fotografii - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Poza kadrem. Żyć fotografią, żyć z fotografii

 • Dostępność: Brak
 • Wydawca: Galaktyka
 • Stara Cena: 59,90 złCena: 38,95 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 6.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Poza kadrem. Żyć fotografią, żyć z fotografii

  Autor: DAVID duCHEMIN

  Stron: 272

  Oprawa: miękka

  Rok: 2010

  ISBN: 978-83-7579-141-9

  Jeśli ktoś chce zacząć fotografować zawodowo - a nie zapomina jednocześnie o tym, że fotografia jest jego pasją i hobby, które po prostu uwielbia - Poza kadrem jest dla niego lekturą obowiązkową. David duChemin opisuje własne doświadczenia, problemy, jakie musiał pokonać i zasady panujące dzisiaj w jego firmie. Bez upiększeń przedstawia rzeczywistość zawodowego fotografa, jednocześnie dodaje odwagi wszystkim, którzy chcą się związać z profesjonalnym fotografowaniem.

  W branży opierającej się na łączeniu talentu i sztuki z umiejętnościami czysto biznesowymi nie obowiązują żadne stałe reguły. Każdy ma inne cele. Nawet definicja sukcesu dla każdego jest inna. W związku z tym Poza kadrem nie podaje na tacy gotowych schematów postępowania. Zamiast tego duChemin dzieli się z czytelnikami pomysłami, wiedzą i inspiracją, pozwalającymi pokonywać przeszkody związane z rozpoczęciem działalności fotografa profesjonalisty. DuChemin zajmuje się dosłownie wszystkim. Pomaga radzić sobie z dręczącym pytaniem "Czy jestem na to dość dobry?" z zagadnieniami marketingu, zarządzaniem finansami i prowadzeniem firmy. Zakłada, oczywiście, że robisz dobre zdjęcia i stale doskonalisz swoje umiejętności.

  W książce tej są również przedstawione - jako przykłady - losy dziewięciu fotografów, którzy odnieśli niekwestionowany sukces, jak Chase Jarvis, Zack Arias czy Gavin Gough. Choć ich ścieżki były odmienne - wszystkich łączy pasja i chęć do wprowadzania na rynek własnej kreatywności. Podczas lektury Poza kadrem poznasz historie tych fotografów i zobaczysz, co było podstawą ich sukcesu. Dzięki temu będziesz mógł lepiej przygotować się do rozpoczęcia własnej podróży.
  Najczęstsze problemy spotykane w pracy fotografa oraz metody ich rozwiązywania
  Sposoby godzenia wewnętrznej potrzeby samorealizacji artystycznej z pracą na zlecenie
  Sylwetki fotografów profesjonalistów, ich praca oraz drogi do zawodowego fotografowania
  A ponadto: zarządzanie finansami, marketing, negocjacje z partnerami i wiele innych.

  Książka w otwarty, usystematyzowany sposób uświadamia wiele ważnych aspektów życia zawodowego fotografa i podpowiada rozwiązania. Przedstawia działalność fotografa jako firmy, która musi przynosić zyski, by przetrwać i nadal tworzyć nowe produkty - zdjęcia.
  I nawet, jeśli różnice między rynkami amerykańskim i kanadyjskim a polskim są ewidentne, to podejście autora jest uniwersalne.
  David duChemin znalazł sposób na życie z fotografii. Chcesz znaleźć swój - koniecznie przeczytaj Poza kadrem. Polecam!
  Marek Arcimowicz, www.arcimowicz.com

  Książka Poza kadrem jest skierowana do wszystkich, którzy pragną, żeby hobby, jakim jest fotografia, stało się w przyszłości ich źródłem utrzymania. David duChemin podkreśla, że najważniejsze w tej branży są pasja, wyobraźnia oraz wiara we własne siły. Przybliża także
  zagadnienia związane z prowadzeniem własnej firmy, takie jak marketing i promocja. Nasze wysiłki nie przyniosą jednak efektów, jeśli nie poświęcimy im odpowiedniej ilości czasu i pracy. Publikacja będzie z pewnością pomocą dla każdego, kto chce zaistnieć na rynku fotografii komercyjnej.
  Marcin Grabowiecki, Fotopolis.pl