✦ Najtańsza i Największa Księgarnia Medyczna ✦ Sprawdź Naszą Ofertę!" /> Postępowanie terapeutyczne w chorobach afektywnych Ł. Święcicki Elsevier Urban & Partner
img
img

Postępowanie terapeutyczne w chorobach afektywnych

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Edra Urban & Partner

Tytuł : Postępowanie terapeutyczne w chorobach afektywnych

Autor : Ł. Święcicki

Stron : 120

ISBN : 978-83-7609-095-5

Rok wydania : 2010

Oprawa : broszurowa

Format : 150x230 mm

Autor w sposób niezwykle „przyjazny” dla Czytelnika omawia zasady postępowania terapeutycznego w różnych postaciach zaburzeń afektywnych, konfrontując wiedzę opartą na faktach z własnym doświadczeniem klinicznym.
Ważnym wątkiem poruszonym w książce są relacje terapeutyczne lekarz-pacjent, które w tej szczególnej grupie chorych bywają nie do końca przewidywalne. Zdarza się bowiem, że pacjent o dużej sugestywności i umiejętności przekonywania może przejąć kontrolę nad przebiegiem własnego leczenia, co nie zawsze zgodne jest z rzeczywistym interesem zdrowotnym. Stąd warto pamiętać, że pacjent w stanie wzbudzenia afektywnego ma tendencje do przkraczania granic, także w relacjach z lekarzem. Nie jest to zatem klasyczne kompendium wiedzy, opatrzone algorytmami postępowania terapeutycznego, ale książka, w której przemyślenia naukowca i lekarza praktyka wzajemnie się uzupełniają, prowadząc ostatecznie do konkluzji, że „najbardziej interesujący jest pacjent, a dążenie do jego dobra jest najwyższym nakazem”.

Spis treści :
Rozdział 1. Jakiego rodzaju zaburzeń afektywnych dotyczy ta książka?
Rozdział 2. Praktyczne zasady leczenia choroby afektywnej jednobiegunowej
Rozdział 3. Praktyczne zasady leczenia choroby afektywnej dwubiegunowej
Rozdział 4. Praktyczne aspekty postępowania terapeutycznego w zaburzeniach afektywnych-sytuacje szczególne
Rozdział 5. Reguły lub zasady postępowania