Postępowanie przedszpitalne w obrażeniach ciała - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Postępowanie przedszpitalne w obrażeniach ciała

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: PZWL
 • Stara Cena: 139,00 złCena: 112,59 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 7.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Postępowanie przedszpitalne w obrażeniach ciała 

  ISBN: 978-83-200-4934-3

  Autor: Guła Przemysław, Machała Waldemar

  Oprawa: Miękka ze skrzydełkami

  Format: 15.0x23.5cm

  Stron: 490

  Wydanie: 1

  Rok: 2015

  Oczekiwana I część książki z medycyny ratunkowej przygotowana przez znanych i cenionych autorów. W książce opisano najważniejsze zagadnienia dotyczące postępowania na miejscu zdarzenia, w czasie transportu oraz przekazywania pacjenta zespołowi urazowemu SOR. Każdy z rozdziałów napisany jest według schematu: wprowadzenie, procedury postępowania, najczęstsze błędy i pułapki, uwagi dla lekarza oraz działania w środowisku taktycznym. Autorzy dzielą się również wątpliwościami i odwołują się do własnych doświadczeń wojennych. W publikacji zamieszczono liczne zdjęcia ilustrujące codzienną pracę zespołów ratownictwa medycznego.
  Książka z pewnością zainteresuje lekarzy, pielęgniarki i ratowników medycznych pracujących w zespołach ratownictwa medycznego, zespołach pogotowia lotniczego, a także ratowników medycznych pracujących w służbach mundurowych i specjalistycznych jednostkach, m.in. TOPR, WOPR, GOPR, PCK.
   
  Autorzy posiadają kolosalne doświadczenie zdobyte podczas pokoju i w czasie misji wojskowych. Dzielą się z Czytelnikiem tą wiedzą w sposób doskonały, łącząc teorię z praktyką i porządkując to, co wiemy w logiczną całość. Z pełnym przekonaniem rekomenduję to dzieło jako wiodącą pozycję w polskiej literaturze fachowej dotyczącej przedszpitalnego postępowania w obrażeniach ciała.
  Z Przedmowy
  Konsultant Krajowy w dziedzinie medycyny ratunkowej