Postępowanie i leczenie w nagłych przypadkach chorób koni - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Postępowanie i leczenie w nagłych przypadkach chorób koni

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Galaktyka

Tytuł: Postępowanie i leczenie w nagłych przypadkach chorób koni

Autorzy: JAMES A. ORSINI, THOMAS J. DIVERS

Strony: 884

Format: 207 x 277

Oprawa: twarda

ISBN: 978-83-7579-222-5

Rok: 2012

Treść książki obejmuje „nagłe przypadki”, z jakimi może się spotkać lekarz hipiatra w praktyce terenowej. W przystępny i praktyczny sposób opisuje zależności anatomiczne i fizjologiczne poszczególnych układów narządowych, diagnostykę różnicową poszczególnych chorób, a także podaje propozycje procedur leczniczych. Przedstawia również wykorzystanie możliwości diagnostycznych nowoczesnego sprzętu medycznego i specjalistycznych badań dodatkowych. Proponowane schematy diagnostyczne i terapeutyczne pozwalają na zrozumienie zagadnień z zakresu medycyny stanów nagłych u koni i wypracowanie własnych modyfikacji zależnych od sił i środków, jakimi dysponuje terenowy lekarz weterynarii w Polsce. Ta książka to cenna pozycja zarówno dla młodych adeptów weterynarii, rozpoczynających pracę kliniczną, jak i dla doświadczonych praktyków, którzy znajdą w niej przydatną wiedzę i opisy technik pozwalających na udoskonalenie warsztatu diagnostyczno-terapeutycznego.

prof. dr hab. Andrzej Raś

 

 

Ta książka jest moim nieodłącznym towarzyszem w pracy. Zabieram ją ze sobą zawsze, gdy jadę w teren. Przystępny i kompaktowy sposób prezentowania wiedzy, pozwala na szybkie odnalezienie informacji potrzebnych w danej chwili, a liczne tabele prezentujące między innymi dawkowanie leków są jej ogromną zaletą. Polecam tę książkę wszystkim zainteresowanym medycyną koni – zarówno studentom, jak i praktykującym lekarzom.

dr med. wet. Maciej Przewoźny

 

 

 

Zauważalny rozwój hodowli i wzrastająca liczba koni utrzymywanych w celach rekreacyjnych, sportowych czy pokazowych, a także coraz częstsze wykorzystywanie tych zwierząt w ekologicznych gospodarstwach rolnych, stawiają przed lekarzami weterynarii zajmującymi się ich leczeniem nowe wyzwania. Muszą oni sprostać bardzo zróżnicowanym wymaganiom użytkowników koni i hodowców, którzy chcą świadomie i mądrze dbać o swoje zwierzęta. Postępowanie i leczenie w nagłych przypadkach chorób koni to nowoczesne i kompleksowe opracowanie zagadnień współczesnej hipiatrii, które będzie nieodzownym narzędziem dla wszystkich lekarzy weterynarii i studentowi medycyny weterynaryjnej zajmujących się i zainteresowanych leczeniem koni.


Dr hab. n. wet. Krzysztof Lutnicki 


Naucz się reagować właściwie, szybko i pewnie, dzięki:
•    nowoczesnemu materiałowi obejmującemu szereg najistotniejszych zagadnień: od często spotykanych stanów nagłych (dotyczących zębów, układu ruchu, przewodu pokarmowego, chorób zakaźnych, ran i oparzeń), przez choroby egzotyczne, bezpieczeństwo biologiczne do zoonoz;
•    aktualnym tabelom dawkowania leków stosowanych w leczeniu stanów zagrożenia życia u koni;
•    układowi tekstu według praktycznego schematu (badanie, rozpoznanie, leczenie);  
•    szczegółowym i zwięzłym wypunktowaniom przedstawiającym krok po kroku procedury stabilizacji i leczenia koni;
•    systemowi kolorowych tytułów i ramek, wytłuszczeń oraz przejrzystych tabel, który umożliwia wyróżnienie najważniejszych informacji i pozwala na ich szybkie odnalezienie w książce.