✦ Najtańsza i Największa Księgarnia Medyczna ✦ Sprawdź Naszą Ofertę!" /> Poród. Seria Podstawy Położnictwa H. Baston, J. Hall red. Elsevier Urban & Partner
img
img

Poród. Seria Podstawy Położnictwa

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Edra Urban & Partner

Tytuł : Poród. Seria Podstawy Położnictwa

Autor : H. Baston, J. Hall

Redaktor : red.

Stron : 176

ISBN : 978-83-7609-262-1

Rok wydania : 2011

Wydanie : I

Oprawa : broszurowa

Format : 122x186 mm

Seria książek pt. Podstawy położnictwa to kompendium wiedzy zarówno dla studentów położnictwa, jak i praktykujących położnych. W wielowymiarowy sposób ukazuje ona modele opieki położniczej skoncentrowanej na pacientce i jej dziecku. Ze względu na kompleksowe i pełne podejście do tematu opieki położniczej zaprezentowanej w tej serii książek uzyskały one rekomendację Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych.
W kolejnej książce z tej serii pt. Poród zostały omówione zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa i skuteczności opieki nad kobietą w czasie porodu. Czytelnik znajdzie tutaj informacje m.in. na temat wczesnej oceny i przyjęcia do porodu, wszystkich okresów porodu, farmakologicznych metod łagodzenia bólu, a także wskazań do cięcia cesarskiego i metod szycia krocza. Pozycja ta stanowi doskonałe źródło informacji niezbędnych do zapewnienia właściwej opieki medycznej kobietom w ciąży. Prezentowane zagadnienia są zgodne z obowiązującymi standardami zaawansowanej praktyki położniczej oraz kształcenia ustawicznego w Polsce.

Spis treści :
1. Wprowadzenie
2. Wczesna ocena i przyjęcie do porodu
3. Pierwszy okres porodu
4. Niefarmakologiczne metody radzenia sobie podczas porodu
5. Zastosowanie wody podczas porodu
6. Farmakologiczne metody łagodzenia bólu
7. Wywołany lub przyspieszony poród
8. Drugi okres porodu
9. Trzeci okres porodu
10. Cesarskie cięcie
11. Szycie krocza