Poradnik żywieniowy dla chorych na cukrzycę typu 2 - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Poradnik żywieniowy dla chorych na cukrzycę typu 2

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Medyk

Tytuł: Poradnik żywieniowy dla chorych na cukrzycę typu 2

Autorzy: Piotr Doroba Piotr Doroba

Oprawa: miękka

Strony: 97

Rok wydania: 2016

ISBN: 9788364045448

Książka jest zbiorem wielu przepisów kulinarnych łatwych do realizacji w naszych warunkach. Są one dostosowane do nawyków żywieniowych w Polsce.
Jestem przekonany, że ze względu na praktyczny charakter, książka ta stanie się bardzo pomocną, niezwykle przydatną publikacją, ułatwiającą życie chorym z cukrzycą typu 2, a także osobom, które pragną zredukować masę ciała. Książka, napisana przystępnym językiem, zawiera wszystkie nowoczesne trendy leczenia żywieniowego
chorych na cukrzycę i jest jedną z niewielu pozycji w Polsce o walorach zarówno praktycznych, jak i naukowych.
prof. dr hab. n. med. Waldemar Karnafel

mgr inż. Aleksandra Cichocka – pracownik naukowy Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie. Prowadzi wykłady, szkolenia, warsztaty dla lekarzy, dietetyków, studentów, pielęgniarek i nauczycieli. Jest autorem lub współautorem książek i publikacji naukowych. Opracowała wiele materiałów edukacyjnych dla pacjentów, które w prosty sposób wyjaśniają zasady diety w odchudzaniu, cukrzycy typu 2, nadciśnieniu tętniczym, przy zwiększonym stężeniu cholesterolu i triglicerydów we krwi a także w profilaktyce i leczeniu chorób układu krążenia. Popularyzuje wiedzę, jak zdrowe żywienie może wpłynąć na poprawę naszego zdrowia i zmniejszyć ryzyko rozwoju chorób zależnych od diety.