Położnictwo według zasad EBM - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Położnictwo według zasad EBM

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Cena: 261,00 zł
 • Ilość:
  imgDARMOWA DOSTAWA
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Położnictwo według zasad EBM

  Autor: Vincenzo Berghella

  Stron: 458

  Oprawa: twarda

  Rok: 2019

  ISBN: 978-83-7430-577-8

  pod redakcją Vincenza Berghelli
  Podręcznik stanowi wyjątkową pozycję na rynku wydawniczym - jako kompendium wiedzy z zakresu położnictwa w kompleksowy i systematyzowany sposób prezentuje zagadnienia dotyczące przebiegu ciąży, opierając się przede wszystkim na zasadach evidence based medicine (EBM). Oznacza to, że wszelkie informacje na temat diagnostyki, leczenia i profilaktyki odzwierciedlają aktualne i wiarygodne dane naukowe oraz wytyczne postępowania opracowane przez najważniejsze towarzystwa naukowe.
  Publikacja jest blisko 500-stronicowym tłumaczeniem III wydania podręcznika. Przedstawia treści w sposób usystematyzowany i zawiera liczne algorytmy postępowania. W przygotowaniu znajduje się również II tom podręcznika - Perinatologia według zasad EBM .
  "Coraz trudniej jest śledzić na bieżąco publikacje i rozwój jakiejkolwiek dziedziny, w tym położnictwa, gdy każdego miesiąca ukazuje się około 3 tysięcy poświęconych jej prac naukowych. [...] Postawiłem sobie za cel zasypanie przepaści między wiedzą (dane naukowe) a jej prostym zastosowaniem".
  ze wstępu autora

  Profesor Vincenzo Berghella
  od ponad 30 lat jest związany z Thomas Jefferson University w Filadelfii, gdzie kieruje oddziałem medycyny matczyno-płodowej. Jest autorem ponad 250 artykułów publikowanych w czasopismach recenzowanych, przedrukowanych również na łamach "Medycyny Praktycznej - Ginekologii i Położnictwa", 11 przeglądów Cochrane, 3 podręczników medycznych. Współpracuje z National Institute of Health (NIH), Centers for Disease Control (CDC) oraz American Board of Obstetrics and Gynecology (ABOG).