Położnictwo i ginekologia Tom 1-2 - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Położnictwo i ginekologia Tom 1-2

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: PZWL
 • Stara Cena: 279,00 złCena: 238,60 zł
 • Ilość:
  imgDARMOWA DOSTAWA
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Położnictwo i ginekologia Tom 1-2

  Autor: Bręborowicz Grzegorz H.

  Wydanie: 1

  Rok: 2022

  Format: 16.5x23.5cm

  Stron: 1226

  ISBN: 9788320063400

  Trzecie wydanie znanego i cenionego podręcznika z położnictwa i ginekologii pod redakcją naukową prof. dra hab. n. med. Grzegorza H. Bręborowicza (wersja w oprawie miękkiej).
  Podstawowy podręcznik dla studentów medycyny i osób przygotowujących się do egzaminu specjalizacyjnego z położnictwa i ginekologii.
  Inspiracją do przygotowania kolejnej edycji książki była chęć przedstawienie czytelnikom zarówno świeżych informacji z położnictwa i ginekologii, jak i współczesnych osiągnięć z zakresu tej specjalizacji. Położnictwo i ginekologia jest dynamicznie rozwijającą się specjalizacją, o czym świadczą zmieniające się rekomendacje, nowe procedury i wytyczne towarzystw naukowych, wszystko zgodne z evidence based medicine.
  Do współtworzenia podręcznika zostali zaproszeni nowi autorzy i specjaliści z prawie wszystkich ośrodków akademickich w kraju. Współredagowania dwutomowego podręcznika podjęli się prof. dr hab. n. med. Krzysztof Czajkowski i prof. dr hab. n. med. Tomasz Rechberger. Ich doświadczenie jako nauczycieli akademickich, lekarzy i naukowców wniosło do opracowania istotne wartości merytoryczne.
  W książce opisano takie zagadnienia jak: ciąża o przebiegu prawidłowym i nieprawidłowym, choroby współistniejące z ciążą, diagnostyka stanu płodu, poród i połóg, anatomia żeńskich narządów płciowych, zakażenia, choroby przenoszone drogą płciową, endokrynologia i onkologia ginekologiczna, operacje ginekologiczne, niepłodność.