✦ Najtańsza i Największa Księgarnia Medyczna ✦ Sprawdź Naszą Ofertę!" /> Położnictwo i ginekologia. Seria Crash Course N. Panay, R. Dutta, A. Ryan, J.A.M. Broadbent red. Elsevier Urban & Partner
img
img

Położnictwo i ginekologia. Seria Crash Course

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Edra Urban & Partner

Tytuł : Położnictwo i ginekologia. Seria Crash Course

Autor : N. Panay, R. Dutta, A. Ryan, J.A.M. Broadbent

Redaktor : red.

Stron : 432

ISBN : 978-83-89581-88-4

Rok wydania : 2006

Wydanie : I

Oprawa : broszurowa

Format : 168 x 238

   Jest to zwięźle napisany podręcznik położnictwa i ginekologii, przeznaczony głównie dla studentów medycyny, choć z pewnością będzie pomocny w zdobywaniu wiedzy lekarzom rodzinnym oraz położnym studiującym na wydziałach pielęgniarstwa. Może też być przydatny w powtórce materiału dla lekarzy specjalizujących się w położnictwie i ginekologii.
   Każdy rozdział rozpoczyna się definicją przedstawionego problemu i wywiadem, po czym przedstawione są etiologia, badania kliniczne i badania dodatkowe, diagnostyka różnicowa, rozpoznanie i na koniec sposoby postępowania. Ważniejsze wiadomości i obowiązujące podziały umieszczono w ramkach i tabelach. Całość uzupełniają proste schematy postępowania diagnostycznego i leczniczego oraz czytelne ryciny. Układ ten niewątpliwie ułatwi studentom przygotowanie się do odpowiedzi ustnych.
   Do dobrego przygotowania się do egzaminów testowych pomocne będą natomiast umieszczone na końcu podręcznika pytania wraz z odpowiedziami, zarówno te wymagające krótkiej odpowiedzi, jak i problemowe. Część ta pozwala na sprawdzenie nabytej wiedzy i utrwalenie wiadomości.