Polimery - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Polimery

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
 • Cena: 60,50 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Polimery

  Autor: Rabek Jan F.

  Wydanie: 1

  Rok: 2017

  Format: 16.5x23.5cm

  Stron: 408

  ISBN: 9788301173876

  Niezwykle szybki rozwój chemii polimerów i powiązanych z nią technologii przemysłowych stał się istotnym elementem rozwoju naszej cywilizacji w ostatnim stuleciu. Materiały polimerowe są wykorzystywane we wszystkich dziedzinach techniki, a chemia polimerów to istotna, interdyscyplinarna dziedzina wiedzy, niezbędna nie tylko chemikom, ale również inżynierom, technologom, a nawet lekarzom.

  Polimery. Otrzymywanie, metody badawcze, zastosowanie to kontynuacja i uzupełnienie świetnie przyjętego podręcznika Współczesna wiedza o polimerach. W książce przedstawiono, między innymi, następujące grupy materiałów polimerowych:
  · wybrane polimery przemysłowe – polimery termoplastyczne, duroplasty, Gore-Tex®,
  · elastomery syntetyczne – ebonit, lateks, produkcja gumy,
  · kompozyty polimerowe – laminaty, kompozyty kuloodporne, nanorurki i włókna węglowe,
  · kleje polimerowe,
  · polimery specjalnego zastosowania – grafen, polimery inteligentne, nanomateriały polimerowe.

  Aparat matematyczny został zredukowany do niezbędnego minimum, a metody badawcze zaprezentowano w taki sposób, aby były przydatne w praktyce i pozwalały na łatwą interpretację wyników. Dodatkową zaletą książki jest niezwykle rozbudowana bibliografia, obejmująca najistotniejsze publikacje z dziedziny chemii polimerów powstałe w ciągu ostatnich czterdziestu lat.

  Publikacja ta jest przeznaczona zarówno dla studentów kształcących się w zakresie chemii, technologii chemicznej, inżynierii materiałowej, ochrony środowiska, medycyny i farmacji, pracowników naukowych i dydaktycznych, jak i osób, które technologią polimerów interesują się zawodowo.