Podstawy wirusologii molekularnej - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Podstawy wirusologii molekularnej

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: PWN
 • Stara Cena: 104,00 złCena: 80,80 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Podstawy wirusologii molekularnej 

  Autor: Andrzej Piekarowicz

  Wydanie: pierwsze, dodruk

  Stron: 2012 (copyright 2004)

  Oprawa: miękka

  Stron: XII+616

  ISBN: 978-83-01-14223-0

  Kompendium współczesnej wiedzy o wirusach, ich biologii molekularnej, oparte na najnowszych badaniach. Autor bardzo przystępnie wprowadza w ten niewidzialny, lecz niezwykle różnorodny świat, prezentując m.in. klasyfikację wirusów, ich namnażanie, nowe choroby, dawniej nie rozpoznawane, zastosowanie wirusów w inżynierii genetycznej, szczepionki przeciwwirusowe. Podręcznik zawiera bogaty materiał ilustracyjny, wykaz skrótów, pytania i problemy, ułatwiające korzystanie z niego oraz przyswojenie ogromnej wiedzy.
  Książka przeznaczona jest dla studentów biologii i medycyny - szczególnie wydziałów lekarskich i farmaceutycznych, także studentów akademii rolniczych, biotechnologii, doktorantów i pracowników naukowych.

  Opinie o książce:
  [...]Pozycja, której niewątpliwie brakowało na polskim rynku wydawniczym. Jest to obszerne opracowanie biologii wirusów, ze szczególnym uwzględnieniem struktury i organizacji bardzo zróżnicowanych genomów oraz ich ekspresji. [...] Podręcznik napisany jest bardzo przystępnie, językiem zrozumiałym także dla osób nie zajmujących się wirusologią, na co dzień. [...] Konsekwentny podział na rozdziały ułatwia znalezienie poszukiwanych informacji, a umieszczony na końcu słowniczek pozwala na szybkie przyswojenie terminologii specyficznej dla danej dziedziny wiedzy. [...] Książkę, która bardzo mi się podoba, polecałabym jako podręcznik podstawowy dla studentów biologii i medycyny oraz uzupełniający dla wszystkich zainteresowanych tą tematyką.
  (dr Gabriela Orłowska-Matuszewska, Uniwersytet Wrocławski)

  [...] Podręcznik stanowi bardzo dobrą podstawę procesu dydaktycznego w zakresie wirusologii molekularnej dla studentów biologii, biotechnologii, medycyny, weterynarii i rolnictwa. [...] Każde z zagadnień ujęte jest w formie odrębnego rozdziału, co warunkuje uporządkowanie przedstawionych problemów. [...] Podręcznik ten może być wykorzystany nie tylko jako podstawa kursów wirusologii molekularnej, lecz również w kursach genetyki molekularnej i epidemiologii. Zawarte w podręczniku treści [...] dotyczące rekombinacji, inicjacji i regulacji procesów transkrypcji i trajslacji wirusów, mogą stanowić podstawę dla seminariów studenckich i doktoranckich na kierunkach biotechnologicznych. Podstawy wirusologii molekularnej jako jedyny aktualny, znany mi, polski podręcznik z tego zakresu, [...] stanowi lekturę obowiązkową...
  (dr Katarzyna Baldy-Chudzik, Uniwersytet Zielonogórski)

  [...] Podręcznik ma charakter kompendium wiedzy, jest obszerny i wyczerpujący. Zawiera starannie przygotowany skorowidz, co ułatwia dotarcie do poszukiwanych informacji. Pomocny jest również słowniczek definicji, pojęć i symboli [...] Podręcznik obejmuje [...] pełny zakres współczesnego wykładu z wirusologii molekularnej. [...] bardzo przydatny dla studentów kierunków biotechnologia i niektórych specjalności kierunku biologia. Ponadto warto go polecić studentom medycyny i doktorantom wszystkich kierunków biologicznych nauk eksperymentalnych...
  (prof. dr hab. Cezary Mądrzak, Akademia Rolnicza w Poznaniu)