Podstawy pielęgniarstwa Tom 2 Wybrane umiejętności i procedury opieki pielęgniarskiej - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Podstawy pielęgniarstwa Tom 2 Wybrane umiejętności i procedury opieki pielęgniarskiej

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: PZWL
 • Cena: 166,79 zł
 • Ilość:
  imgDARMOWA DOSTAWA
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Podstawy pielęgniarstwa Tom 2 Wybrane umiejętności i procedury opieki pielęgniarskiej

  Wydanie: 1

  Rok: 2017

  Format: 16.5x23.5cm

  Stron: 1148

  ISBN: 9788320054095

  Publikacja Podstawy Pielęgniarstwa. Tom 2. Wybrane umiejętności i procedury zindywidualizowanej opieki pielęgniarskiej to nowoczesne ujęcie procesu kształtowania umiejętności zawodowych. Dzięki zdobytej wiedzy pielęgniarki będą mogły reagować profesjonalnie i odpowiedzialnie na codzienne problemy pacjentów.

  W poszczególnych częściach książki przedstawiono kolejno działania wynikające z bezpośrednich funkcji zawodowych. Każdy z bloków tematycznych zawiera podstawowe uwarunkowania realizacji tych działań i odniesienie do aktualnych regulacji prawnych w tym zakresie. Liczne ryciny, tabele i schematy ułatwią przyswojenie wiedzy, a zamieszczone po każdej części pytania, jej sprawdzenie.

  Autorzy poszczególnych rozdziałów wywodzą się ze środowisk akademickich większości uniwersytetów medycznych w Polsce, co pozwala na zapewnienie najwyższego poziomu merytorycznego opracowania.

  Treści zawarte w podręczniku nawiązują do książki „Podstawy pielęgniarstwa. Tom 1. Założenia koncepcyjno-empiryczne opieki pielęgniarskiej”, zwłaszcza do zawartych w nim założeń teoretycznych dotyczących pielęgnowania zindywidualizowanego, bazującego na pracy pielęgniarki z pacjentem z wykorzystaniem metody procesu pielęgnowania.