✦ Najtańsza i Największa Księgarnia Medyczna ✦ Sprawdź Naszą Ofertę!" /> Podstawy pielęgniarstwa Anna Abramczyk, Wiesława Ciechaniewicz, Maria Cisek Barbara Ślusarska, Danuta Zarzycka, Kazimier Wydawnictwo Lekarskie PZWL
img
img

Podstawy pielęgniarstwa tom 1 Założenia teoretyczne

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: PZWL

Tytuł: Podstawy pielęgniarstwa tom 1 Założenia teoretyczne

Wydanie: 2

Rok: 2011

Format: 16.5x23.5cm

Stron: 852

ISBN: 9788320043174

Współczesna pielęgniarka działa w środowisku pracy uwarunkowanym wieloma specyficznymi czynnikami, zatem adepci pielęgniarstwa potrzebują wzorców działań zrozumiałych i skutecznych, sprawdzonych w praktyce.
Kolejne już wydanie podręcznika wzbogacone zostało o aktualne wyniki badań i nowoczesne metody pracy w pielęgniarstwie. Książka uwzględnia systematyczny rozwój pielęgniarstwa i wskazuje na to, co w zakresie kształcenia zawodowego pielęgniarki jest niezbędne, czyli podstawowe wiadomości o pielęgnowaniu oraz jego uwarunkowaniach, podstawowe stany i problemy pacjentów oraz propozycje ich rozwiązania, sytuacje, z którymi pielęgniarka może się spotkać na każdym stanowisku pracy, świadcząc opiekę zróżnicowanym pacjentom. Opisuje też kształtowanie umiejętności pielęgniarskich koniecznych do wykonywania zawodu. Każdy rozdział kończy zestaw pytań, natomiast na końcu poszczególnych części zamieszczono pytania testowe.
Dużą zaletą podręcznika jest to, iż autorzy poszczególnych rozdziałów wywodzą się z różnych środowisk akademickich zajmujących się kształceniem zawodowym pielęgniarek – stąd książka jest zbiorem nowoczesnej wiedzy łączącej doświadczenia wielu ośrodków.