Podstawy medycyny manualnej według Greenmana - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Podstawy medycyny manualnej według Greenmana

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Medipage
 • Cena: 240,90 zł
 • Ilość:
  imgDARMOWA DOSTAWA
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Podstawy medycyny manualnej według Greenmana

  Rok: 2017

  Autor: Lisa A. DeStefano, D.O.

  Redaktor wydania polskiego: Andrzej Sadowski

  Wydanie: 1

  Stron: 561

  ISBN: 978-83-64737-81-7

  Oprawa: Twarda

  Podstawy medycyny manualnej według Greenmana to w pełni zaktualizowane, praktyczne źródło wiedzy z zakresu medycyny manualnej – jednego z najbardziej wymagających i ciągle rozwijających się obszarów opieki zdrowotnej. Bogata w informacje i znakomicie zilustrowana książka umożliwia zapoznanie się z podstawowymi zasadami terapii manualnej, konkretnymi technikami i zabiegami uzupełniającymi - z wykorzystaniem ćwiczeń umożliwiających zapobieganie i leczenie powszechnie występujących schorzeń nerwowo-mięśniowych.

  - Każdy rozdział otwiera szczegółowy przegląd anatomii prawidłowej, ułatwiając zrozumienie problemów zdrowotnych pacjenta i wybór terapii.

  - Informacje zarówno o badaniach diagnostycznych, jak i technikach postępowania zapewniają kompleksowe podejście do leczenia.

  - Ponad 1000 zdjęć klinicznych pełni rolę praktycznego przewodnika po każdej z technik terapeutycznych.

  - Jasne i przejrzyste instrukcje szczegółowo, krok po kroku, zapewniają prawidłowe działanie i najlepsze wyniki.

  Pierwsza edycja tej książki powstała na potrzeby kursów Continuing Medical Education oferowanych przez Michigan State University (Uniwersytet Stanowy w Michigan) oraz
  związanych z nim uczelni kształcących w zakresie medycyny osteopatycznej. Od tego czasu książka ta była wykorzystywana zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej przez wiele uczelni szkolących w zakresie medycyny osteopatycznej, chiropraktyki, fizjoterapii oraz masażu. Jako stażystka drugiego roku medycyny rodzinnej/medycyny nerwowo-mięśniowo-szkieletowej miałam przywilej obserwowania pracy oraz leczenia pacjentów razem z dr. Greenmanem w jego klinice będącej częścią Michigan State University. To właśnie podczas tych cennych chwil w jego klinice zaczęłam zdawać sobie sprawę z mojej roli w usprawnianiu procesu zmierzającego w kierunku poprawy funkcjonowania pacjenta, co jest celem leczenia schorzeń osteopatycznych w medycynie manualnej.

  Nowe wydanie Podstaw medycyny manualnej według Greenmana stara się pomóc czytelnikowi wyjść poza niektóre ogólnie przyjęte techniki i skupić się na tym, w jaki sposób podejście „jak i dlaczego” może poprawić funkcjonowanie układu nerwowo-mięśniowo-szkieletowego. Podstawowe zasady i odwołania omówiono w dużej części na podstawie dwóch źródeł, które przyczyniły się do zrozumienia przez nas medycyny manualnej: First International Fascia Conference (Pierwsza międzynarodowa konferencja na temat powięzi) i Movement Stability & Low Back Pain: The Essential Role of the Pelvis (Stabilizacja ruchowa i dolegliwości bólowe dolnego odcinka kręgosłupa: istotna rola miednicy). Pochodzą one z dwóch międzynarodowych kongresów dotyczących dolegliwości bólowych dolnego odcinka kręgosłupa oraz miednicy.

  Lisa A. DeStefano
  Doktor osteopatii