Podstawy maszyn przepływowych i ich systemów energetycznych z płytą CD - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Podstawy maszyn przepływowych i ich systemów energetycznych z płytą CD

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
 • Stara Cena: 69,00 złCena: 58,62 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 7.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Podstawy maszyn przepływowych i ich systemów energetycznych z płytą CD

  Autor: Gundlach Władysław R.

  Wydanie: 1

  Rok: 2017

  Format: 16.5x23.5cm

  Stron: 620

  ISBN: 9788301194970

  Książka jest poświęcona maszynom przepływowym, strumieniowym i łopatkowym oraz systemom energetycznym, które one tworzą lub w których pracują. Składa się z dwóch zasadniczych części. Pierwsza z nich obejmuje podstawy teorii i budowy maszyn przetwarzających energię, druga zaś podstawy systemów energetycznych, w których znajdują one zastosowanie, takich jak silniki, siłownie i systemy przez nie zasilane.
  Omówiono w niej źródła i przetwarzanie energii, wprowadzono pojęcie maszyn fluidalnych oraz podział maszyn na objętościowe i przepływowe, te ostatnie są głównym przedmiotem treści ksiązki. Przedstawiono zagadnienia kinetyki i termodynamiki przepływu oraz przekazywania energii przy jednowymiarowym opisie stanu strugi. Omówiono maszyny pracujące płynem nieściśliwym, tzn. turbiny wodne i wiatrowe, pompy cieczy, dmuchawy, wentylatory, pompy osiowe, sprzęgła, hamulce, pędniki, turbiny Peltona oraz strumienice. Przedstawiono organizację przepływu i przekazywania energii w cieplnych maszynach przepływowych, ze szczególnym uwzględnieniem turbin parowych i sprężarek. Zamieszczono interesujące dane o różnych aspektach przepływu trójwymiarowego w stopniu, głównie turbinowym. Omówiono także tendencje rozwojowe turbin cieplnych.
  Do książki dołączono płytę CD z kolorowymi ilustracjami, co posłuży pełniejszemu wykorzystaniu zawartych na nich informacji.
  Książkę polecamy studentom kierunków: energetyka oraz mechanika i budowa maszyn wyższych uczelni technicznych, pracownikom naukowym, a także konstruktorom i użytkownikom maszyn.