Podstawy fizyki Tom 2 - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Podstawy fizyki Tom 2

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
 • Stara Cena: 89,00 złCena: 69,15 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 7.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Podstawy fizyki Tom 2

  Autor: Halliday David, Resnick Robert, Walker Jearl

  Wydanie: 1

  Rok: 2015

  Format: 20.5x24.5cm

  Stron: 392

  ISBN: 9788301181222

  Nowe polskie wydanie kultowego podręcznika fizyki Resnicka, Hallidaya!
  Nowoczesny, przejrzyście napisany, kompletny podręcznik podstaw fizyki, który powstał na podstawie legendarnej już książki Resnicka i Hallidaya. Przedstawia aktualny stan wiedzy, zarówno w rozdziałach związanych z fizyką współczesną, jak i w tych dotyczących fizyki klasycznej. Prezentowany materiał jest bogato ilustrowany i poparty wieloma przykładami, a aparat matematyczny ograniczony do niezbędnego minimum. Na końcu każdego rozdziału znajduje się podsumowanie omówionego materiału, któremu towarzyszą pytania i zadania sprawdzające jego zrozumienie.
  W 2002 roku Amerykańskie Towarzystwo Fizyczne uznało książkę Podstawy fizyki najwybitniejszym tekstem wprowadzającym do fizyki w XX wieku.
  Drugie wydanie polskie opiera się na najnowszym, już dziesiątym, wydaniu amerykańskim.
  Tom 2 zawiera zagadnienia z następujących dziedzin: mechanika klasyczna, drgania, fale, termodynamika.
  Uzupełnieniem książki są: wykazy niektórych danych astronomicznych, współczynników zamiany jednostek, wzorów matematycznych, właściwości pierwiastków, wybranych stałych fizycznych, wybranych właściwości fizycznych, a także układ okresowy pierwiastków oraz skorowidz pojęć.
  Książka przeznaczona dla studentów nauk przyrodniczych na uniwersytetach, studentów fizyki studiów licencjackich, nauczycieli fizyki oraz uczniów liceów klas matematyczno-fizycznych