Podstawy fizjologii medycznej - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Podstawy fizjologii medycznej

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Medycyna Praktyczna

Tytuł: Podstawy fizjologii medycznej

Autor: Jaworek Jolanta

Wydanie: 1

Rok: 2012

Format: 21.0x30.0cm

Stron: 260

ISBN: 9788374303286

Podręcznik Podstawy Fizjologii Medycznej jest przeznaczony dla studentów kierunków nauczanych na Wydziale Nauk o Zdrowiu, ale również mogą z niego korzystać studenci innych kierunków medycznych, lekarze różnych specjalności oraz pielęgniarki. Prezentuje on nowoczesną wiedzę fizjologiczną, w ujęciu zwięzłym, ale nie powierzchownym, przedstawiając w prosty i zrozumiały sposób skomplikowane mechanizmy odpowiedzialne za pracę poszczególnych układów organizmu człowieka

Wielką zaletą podręcznika są liczne rysunki, tabele i przejrzyste schematy, które ułatwiają zrozumienie przedstawianych problemów. Dzięki czytelnym i estetycznym rycinom książka sprawia przyjazne wrażenie i zachęca do nauki fizjologii adeptów kierunków medycznych.

Fragment recenzji prof. dr. hab. med. Jerzego Sadowskiego

Przedstawiony podręcznik fizjologii medycznej w pełni spełnia oczekiwania stawiane nowoczesnemu podręcznikowi, przeznaczonemu na czas reform programowych, w jaki właśnie wkracza szkolnictwo medyczne.

Treści w nim zawarte odpowiadają efektom kształcenia, opracowanym dla większości kierunków studiów medycznych. Jest to zatem podręcznik najbardziej aktualny na rynku, zgodny z krajowymi ramami kwalifikacji.

Poleciłabym go także absolwentom uczelni medycznych, przygotowującym się do egzaminów podyplomowych czy też specjalizacyjnych. Dla tych Czytelników będzie niewątpliwie zbiorczym ujęciem najważniejszych zagadnień z zakresu fizjologii człowieka.

Fragment recenzji prof. dr hab. med. Małgorzaty Tafil-Klawe