✦ Najtańsza i Największa Księgarnia Medyczna ✦ Sprawdź Naszą Ofertę!" /> Podstawy farmakogenetyki i farmakogenomiki w praktyce klinicznej. Jak leczyć skuteczniej i bardziej bezpiecznie J. Prandota Elsevier Urban & Partner
img
img

Podstawy farmakogenetyki i farmakogenomiki w praktyce klinicznej. Jak leczyć skuteczniej i bardziej bezpiecznie

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Edra Urban & Partner

Tytuł : Podstawy farmakogenetyki i farmakogenomiki w praktyce klinicznej. Jak leczyć skuteczniej i bardziej bezpiecznie

Autor : J. Prandota

Stron : 200

ISBN : 978-83-87944-69-8

Rok wydania : 2003

Wydanie : I

Oprawa : twarda

Format : 170 x 245

   W książce tej krótko przedstawiono przegląd struktury genu z molekularnymi mechanizmami polimorfizmu genetycznego wielu enzymów biorących udział w procesach metabolicznych substancji egzogennych i endogennych. Mały słownik genetyczny zamieszczony na końcu wyjaśnia wiele specjalistycznych określeń. Podano tu także wskazania do badania profilu farmakogenetycznego chorego, metody oznaczania fenotypu i genotypu oraz wpływ polimorfizmu genetycznego enzymów cytochromu P450 i innych czynników, w tym soku grejpfrutowego, oraz markerów, genów i struktury receptorów lub transporterów na farmakokinetykę i farmakodynamikę leków, opierając się na badaniach klinicznych oraz charakterystycznych przypadkach. Omówiono zmiany fenotypu charakterystyczne dla okresu wieku rozwojowego oraz różnych chorób.
   Książką tą powinni zainteresować się nie tylko lekarze medycyny uniwersyteckiej i specjaliści w zakresie poszczególnych dziedzin, lecz także studenci medycyny, bowiem podczas studiów medycznych problemom leczenia poświęca się mniej czasu niż diagnostyce, a znajomość zasad farmakogenetyki znacznie ułatwia podejmowanie właściwych decyzji terapeutycznych.