Podstawy biotechnologii - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Podstawy biotechnologii

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
 • Stara Cena: 109,00 złCena: 85,14 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 6.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Podstawy biotechnologii

  Wydanie: 1

  Rok: 2015

  Format: 20.5x28.0cm

  Stron: 468

  ISBN: 9788301173081

  Nowoczesne kompendium biotechnologii - nauki XXI wieku!

  Pierwszy od lat na rynku polskim kompleksowy podręcznik biotechnologii. Książka w unikalny sposób łączy zagadnienia biologii i bioprocesowania po to, aby udostępnić czytelnikowi pełny przegląd wiedzy biotechnologicznej. Wyjaśnia jej podstawowe zasady i pełny zakres przykładów ukazujących, w jaki sposób zasady te są stosowane - od początkowego substratu aż do końcowego produktu. Charakterystyczną cechą tego podręcznika jest omówienie społecznego odbioru biotechnologii i przemysłu biotechnologicznego, co stawia tę naukę w szerszym kontekście.

  Podręcznik składa się z dwóch części.
  Część 1. Podstawowe pojęcia i reguły
  Omówiono w niej: odbiór społeczny biotechnologii, biochemię i fizjologię wzrostu i metabolizmu, stechiometrię i kinetykę wzrostu mikroorganizmów z perspektywy termodynamicznej, zarządzanie genomem Prokaryota, inżynierię genetyczną drożdży i grzybów strzępkowych, kinetykę procesów mikrobiologicznych, projektowanie i transfer masy w bioreaktorach, zasady pomiaru, monitoringu, modelowania i kontroli procesów biotechnologicznych oraz aspekty ekonomiczne produkcji.

  Część 2. Zastosowania praktyczne
  Obejmuje takie zagadnienia jak: wysoko wydajny skrining i optymalizacja procesów biotechnologicznych, biotechnologia produkcji aminokwasów, kwasów organicznych, polisacharydów i olejów mikrobiologicznych, antybiotyków, enzymów i białek rekombinowanych oraz biotechnologia komórek roślinnych, kultur komórek ssaków i owadów, biotransformacja i zastosowania immunochemiczne.

  Każdy z rozdziałów jest logicznie i trafnie podzielony na podrozdziały i zawiera ułatwiającą zrozumienie i przyswojenie treści dokumentację w postaci wykazu skrótów stosowanych w danym rozdziale, słowniczków terminów fachowych, licznych tabel, wykresów, schematów i fotografii, ramek z dodatkowymi informacjami. Po każdym rozdziale znajduje się spis literatury uzupełniającej.

  Podręcznik jest przeznaczony przede wszystkim dla studentów biotechnologii, biologii, bioinformatyki, licznych dziedzin nauk medycznych, rolniczych i pokrewnych wszystkich typów uczelni wyższych. Może być także doskonałym źródłem najnowszej, podstawowej wiedzy dla doktorantów, pracowników naukowych, osób interesujących się problemami współczesnej biotechnologii, jak również biotechnologów praktyków.