Podręcznik wolontariusza hospicyjnego - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Podręcznik wolontariusza hospicyjnego

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Fundacja Hospicyjna

Tytuł: Podręcznik wolontariusza hospicyjnego

Rok: 2008

Format: 16.0x23.0cm

Stron: 200

ISBN: 9788375550764

Bez wolontariuszy opieka paliatywno-hospicyjna nie byłaby tym, czym jest. Ich obecność sprawia, że hospicja to bardziej domy niż ",jednostki opieki medycznej",, a atmosfera w nich panująca jest bardziej przyjacielska i rodzinna niż szpitalna. Trudno też sobie wyobrazić funkcjonowanie wielu ośrodków paliatywno-hospicyjnych bez pomocy wolontariuszy pracujących w biurach lub przy akcjach charytatywnych czy edukacyjnych.
Aby jednak wolontariusze byli pożyteczni, nie wystarczy ich dobra wola. Potrzebna jest wiedza na temat tego, jaka idea przyświeca hospicjom, czego potrzebuje osoba umierająca, co myślą jej bliscy, jakie zagrożenia stoją przed wolontariuszem i jak sobie z nimi radzić. Wolontariusz opieki paliatywno-hospicyjnej powinien wiedzieć, jak pielęgnować chorego, jak kwestować na ulicy, jak współpracować z personelem i innymi wolontariuszami hospicjum.
Aby pomóc wolontariuszom w zdobyciu tej wiedzy, w ramach programu LUBIĘ POMAGAĆ, stworzyliśmy ten podręcznik. Liczymy przy tym na to, że będzie on przydatny nie tylko wolontariuszom hospicyjnym, ale także przyszłym i obecnym pielęgniarkom, lekarzom, psychologom, terapeutom i innym osobom, które pomagają lub chcę pomagać ciężko chorym.