Podręcznik stanów nagłych oraz intensywnej opieki medycznej u małych zwierząt - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Podręcznik stanów nagłych oraz intensywnej opieki medycznej u małych zwierząt

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Galaktyka

Tytuł: Podręcznik stanów nagłych oraz intensywnej opieki medycznej u małych zwierząt

Autorzy: DOUGLASS K. MACINTIRE, KENNETH J. DROBATZ, STEVEN C. HASKINS, WILLIAM D. SAXON

Strony: 600

Format: 165 x 240

Oprawa: twarda

ISBN: 978-83-7579-217-1

Rok: 2012

Podręcznik stanów nagłych oraz intensywnej opieki medycznej u małych zwierząt to nowoczesne opracowanie z dziedziny intensywnej terapii i opieki nad pacjentami w stanie krytycznym, przygotowane przez wybitnych naukowców i klinicystów. 

W pierwszej części książki zostały omówione wszystkie działania z zakresu intensywnej terapii, wyposażenie specjalnego oddziału ratunkowego, zestaw niezbędnych leków, odżywianie pacjentów w stanach krytycznych i płynoterapia. Z kolei w drugiej przedstawiono specyficzne schematy postępowania, korzystając z opisu w układzie narządowo-układowym. Wszystkie informacje zostały uporządkowane w niezwykle przejrzysty i praktyczny sposób, co umożliwia szybkie odnalezienie interesujących zagadnień, a nawet pozwala na przygotowanie wzorców postępowania, które powinny znaleźć się w widocznym miejscu w każdej klinice weterynaryjnej zajmującej się przypadkami nagłymi.   

To książka dla wszystkich studentów medycyny weterynaryjnej i dla każdego lekarza praktyka – specjalisty chorób małych zwierząt.

prof. dr hab. Roman Lechowski