Podręcznik dla asystentek i higienistek stomatologicznych - Mielczarek - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Podręcznik dla asystentek i higienistek stomatologicznych - Mielczarek

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: PZWL
 • Stara Cena: 119,00 złCena: 96,39 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 7.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Podręcznik dla asystentek i higienistek stomatologicznych

  Wydanie: 1

  Rok: 2020

  Format: 16.5x23.5cm

  Stron: 414

  ISBN: 9788320053883

  Przekazujemy Państwu zupełnie nowe, aktualne i praktyczne wydanie podręcznika dla asystentek i higienistek stomatologicznych, w którym omówione zostały najnowsze metody leczenia stomatologicznego z wykorzystaniem najnowocześniejszych urządzeń.

  Książka została podzielona na rozdziały, z których każdy dotyczy poszczególnych aspektów pracy asystentki i higienistki stomatologicznej, mając na celu przygotowanie personelu okołostomatologicznego do profesjonalnej pomocy lekarzowi stomatologowi w leczeniu i wykonywaniu zabiegów w gabinecie stomatologicznym, a także obsłudze pacjentów i prowadzeniu działań profilaktycznych.

  W praktyczny i przystępny sposób w książce omówiono:

  · zasady bezpiecznej i higienicznej pracy zespołu stomatologicznego,

  · ergonomię i metody pracy w gabinecie stomatologicznym,

  · dokumentację, obsługę pacjenta i ochronę danych osobowych w gabinecie stomatologicznym,

  · wyposażenie podstawowe i pomocnicze oraz jego konserwację,

  · antyseptyki i aseptykę w gabinecie stomatologicznym,

  · anatomię i fizjologię głowy i szyi,

  · anatomię zębów oraz systemy zapisu,

  · choroby zębów, przyzębia i wad zgryzu oraz profilaktykę tych schorzeń.

  Opracowane zostały również poszczególne działy stomatologii: stomatologia zachowawcza z endodoncją, pedodoncja, ortodoncja, chirurgia stomatologiczna i protetyka. Każdy z nich zawiera przygotowanie pacjenta i gabinetu do zabiegu, zasady asystowania przy poszczególnych zabiegach z wykorzystaniem narzędzi, instrumentów, materiałów i leków stomatologicznych. Rozdziały zostały opatrzone bogatym materiałem ilustracyjnym.

  Podręcznik skierowany do asystentek i higienistek stomatologicznych przygotowujących się do egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe zarówno w części teoretycznej, jak i praktycznej. Będzie również cennym źródłem wiedzy dla doświadczonych już asystentek i higienistek stomatologicznych chcących odświeżyć swoją wiedzę lub sprawdzić aktualność obowiązujących procedur.