✦ Najtańsza i Największa Księgarnia Medyczna ✦ Sprawdź Naszą Ofertę!" /> PNF w Praktyce Ilustrowany Przewodnik - Książki medyczne - internetowa księgarnia medyczna online
img
img

PNF w Praktyce Ilustrowany Przewodnik

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: DB Publishing
 • Cena: 114,00 zł
 • Ilość:
  imgDARMOWA DOSTAWA
 • Poleć produkt
 • Tytuł: PNF w Praktyce Ilustrowany Przewodnik

  Wydanie: czwarte

  Autor: Susan S. Adler, Dominiek Beckers, Math Buck

  ISBN: 978-83-62526-06-2

  Stron: 318

  Rok: 2014  PNF (z ang. Proprioceptive Neuromuscular Facilitation) to sposób podejścia do ćwiczeń terapeutycznych, który terapeuci na całym świecie uznali za skuteczny w usprawnianiu pacjentów z różną etiologią dysfunkcji. Metoda zaprezentowana w tym bogato ilustrowanym przewodniku bazuje na koncepcji przedstawionej przez dr Hermana Kabata i nauczanej przez Margaret Knott. To w pełni zaktualizowane czwarte wydanie przedstawia, jak we współczesny sposób do badania i terapii z wykorzystaniem PNF włączono zasady Międzynarodowej Klasyfikacji Funkcjonowania, Niesprawności i Zdrowia (ICF) oraz aspekty nauczania motorycznego i kontroli motorycznej (od postępowania „z wykorzystaniem rąk” do działań „bez pomocy rąk”). Nowy projekt i układ książki, dzięki czytelnej strukturze, podkreślają sposób, w jaki przedstawiono filozofię, zasady główne i wzorce terapeutyczne PNF. Dzięki temu podręcznik ten to przejrzysty i łatwo dostępny przewodnik, pozwalający na naukę i zrozumienie PNF jako narzędzia praktycznego postępowania i wykorzystywania tego sposobu do osiągnięcia maksymalnej efektywności w procesie usprawniania pacjentów. 

  Nowości ninjeszego wydania:
  • W pełni zaktualizowany rozdział wstępny dotyczący podstaw PNF, charakteryzuje i na przykładzie konkretnego pacjenta szczegółowo przedstawia aspekty ICF i mauczania motorycznego.
  • W poszczególnych rozdziałach zamieszczono nowe opisy przypadków pacjentów, które pozwalają na lepsze ukazanie możliwości wykorzystania PNF w zwiększaniu możliwości realizowania czynności dnia codziennego na poziomie aktywności i uczestnictwa.

  Podręcznik PNF zawierający 656 fotografii to przejrzysty i łatwo dostępny przewodnik pozwalający na naukę i zrozumienie PNF jako narzędzia praktycznego postępowania i wykorzystywania tego sposobu do osiągnięcia maksymalnej efektywności w procesie usprawniania pacjentów.