Pisanie prac i sztuka ich prezentacji - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Pisanie prac i sztuka ich prezentacji

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Impuls

Tytuł: Pisanie prac i sztuka ich prezentacji

Autor: Grzybowski Przemysław Paweł, Sawicki Krzysztof

Rok: 2010

Format: 16.0x23.0cm

Stron: 192

ISBN: 9788375873955

„Pisanie prac i sztuka ich prezentacji” to opracowanie adresowane do uczniów szkół średnich i studentów pierwszych roczników, a także rodziców i nauczycieli - którzy jako twórcy i opiekunowie twórców mają kontakt z rozmaitymi pracami pisemnymi.
Posługując się bardzo przystępnym językiem, autorzy ukazują Czytelnikowi zarys zasad pisarstwa naukowego w różnych okolicznościach: od szkolnych prac na ocenę, po artykuły naukowe. Z właściwym sobie humorem doradzają, co i jak czytać, aby napisać dobrą pracę, w jaki sposób najlepiej wyszukiwać informacje i gromadzić je na potrzeby warsztatu pisarskiego, jakich błędów unikać podczas pisania prac i oddawania ich oceniającym, w jaki sposób dopracować stronę formalną tekstu i poprawnie go zilustrować, na co zwracać uwagę zbierając materiały i pisząc prace z wykorzystaniem komputera, jak przygotować tekst do druku, w jaki sposób zachować się podczas publicznych wystąpień w klasie i na konferencji naukowej, jak korespondować z nauczycielem i współpracować podczas seminarium dyplomowego itp.
Oprócz licznych porad i wskazówek, Czytelnik znajdzie tu przewodnik bibliograficzny (ponad 500 tytułów książek z zakresu metodologii, języka, logiki, statystyki i innych dziedzin, przydatnych przy pisaniu prac), przewodnik internetowy (ponad 100 adresów stron wirtualnych bibliotek, słowników, poradników, wyszukiwarek, serwisów informacyjnych, narzędzi do analizy danych), oraz - jako ciekawostkę - kącik humoru z prac studenckich.
Książka ta może służyć piszącym różnego rodzaju prace na ocenę za przewodnik oraz jako pomoc naukowa do zajęć, np. z języka polskiego, komunikacji interpersonalnej czy metodyki pisania prac. Szczególnie przyda się maturzystom oraz uczestnikom seminariów licencjackich i magisterskich.
Jej cechą szczególną jest sposób porozumiewania się autorów z Czytelnikami. Prosto, żartobliwie i czasem wręcz dosadnie przekazują to, co w podobnych publikacjach zazwyczaj przedstawia się uczniom i studentom w zawiłych i nudnych formach.